Ismét a legvégén nyertek a nagyszebeniek

Székely Sport 2021. október 30., 15:43 utolsó módosítás: 2021. október 30., 15:47

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a labdarúgó 2. Liga 12. fordulójában, az erdélyi párharcban az FC Hermannstadt a hosszabbításban nyert a Brassói FC vendégeként.

Archív Fotó: Erdély Bálint Előd

A játéknap délelőtti találkozóin a Jászvásári Poli 2–0-ra győzött a sereghajtó Dacia Unirea Brăila pályáján, ezzel megszakította három meccs óta tartó vereségi sorozatát, az Unirea Slobozia ugyanilyen eredménnyel tartotta otthon a három pontot a Konstancai Unirea ellen, míg a Viitorul Pandurii Târgu Jiu és a Bukaresti Metaloglobus mérkőzése gól nélküli döntetlennel zárult.

A kora délutáni párharcban két erdélyi együttes találkozott, a tabella utolsó felében található Brassói FC az élmezőnyben elhelyezkedő FC Hermannstadtot fogadta. Az első félidő közepén mindkét csapat betalált, előbb a vendég nagyszebeniek kerültek előnybe, de még öt percig sem vezettek, hamar érkezett a brassói egyenlítés. Sokáig úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz a vége, de aztán a hosszabbításban a Hermannstadt csakúgy, mint az előző fordulóban a Sellenberk ellen, ismét győztes gólt szerzett, a nagy élvonalbeli tapasztalattal rendelkező hátvéd, Florin Bejan döntötte el a három pont sorsát.