Ilyés Róbert aljasságnak tartja, amit az ellenfél művelt a pályán

Székely Sport 2023. augusztus 26., 15:04 utolsó módosítás: 2023. augusztus 26., 15:06

Döntetlent játszott hazai pályán a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 4. fordulójában az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert, a csíkiak vezetőedzője sajnálja, hogy nem szerezték meg a második gólt, és elítéli a vendégek időhúzási módszereit.

Az FK vezetőedzője úgy véli, a román futballban ez már tipikus, hogy amikor egy csapat gólt rúg, elkezdi húzni az időt Fotó: Pinti Attila

Minden körülmény megvolt arra, hogy szép futballt láthasson az a közel 500 néző, aki kilátogatott szombaton délelőtt a csíkszeredai stadionba. Az FK Csíkszereda–Resicabányai CSM találkozó azonban a hazai csapat gólképtelensége mellett a sok időhúzásról, a vendégek cserepadjának kiosztott négy sárga lapról is emlékezetes marad. A mérkőzés végén a két vezetőedzőt kérdeztük.

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője elmondta, az első félidőben tartották a tempót, folyamatosan uralták a játékot, csak a gól hiányzott, majd a második játékrészt jól kezdték, sikerült is betalálni, és még volt pár szituáció,

amiből, ha sikerült volna a második találatot megszerezni, akkor biztos, hogy nem ez az aljasság történt volna a pályán, amit láthattunk.

„Sajnálom, hogy a román futballban ez már tipikus, hogy amikor egy csapat gólt rúg, akkor lefekszenek négyen egyszerre, behívják a hordágyat, a kapus negyedóránként leül és sérültet jelez, utána kétszer is a cserepadról berúgják a labdákat a pályára, hogy szakítsák meg a játékot... Én ilyent nem fogok tanítani a csapatomnak.

Az utolsó 35 percben két-három percet, ha volt folytonos a játék, a többiben egyfolytában a földön voltak a resicaiak”

– magyarázta Ilyés Róbert, aki sajnálatát fejezte ki, hogy ilyent kellett végig néznie a közönségnek.

„Sajnálom, hogy nem sikerült nyerni, de remélem, hogy lassan-lassan oda jutunk, hogy jobb mérkőzést is fogunk tudni játszani” – jegyezte meg.

Négy sárgalap a resicai cserepadnak

Flavius Stoican, a Resicai CSM vezetőedzője: „Az FK Csíkszereda nagyon jó csapat hazai környezetben, jól állnak a pályán, próbálnak agresszív focit játszani.

Látszott, érződött, hogy bizonyos dolgokat gyakoroltak az edzéseken, és ezeket próbálták megvalósítani a mérkőzésen. Ezért szeretnék gratulálni Ilyés Róbertnek.

A megszerzett pont mellett a mi játékosainknak ezzel a döntetlennel nőtt az önbizalmuk. Ha belőjük helyzeteinket, akkor mind a három pontot elvihettük volna. Egy igazságos döntetlennek tartom ezt az 1–1-et”.

Az időhúzásról és a bíráskodásról Stoican a következőket mondta el a Székely Sportnak: „Valóban voltak időhúzások, de egy percig sem adtuk fel, a hosszabbításban is támadtunk, szerezhettünk volna gólt.

A cserepadunknak kiosztott négy sárgalapot megvitatjuk, ilyen nem szabadna előforduljon.

A bíráskodásról a mérkőzés alatt, a meccs hevében voltak észrevételeim, de végül jónak mondható játékvezetés volt. A tiezenegyes jogos volt, azonban azt megelőzően, azt mondják, hogy szabálytalanság volt az egyik játékosunk ellen. Nagyon szép, hogy egy kis szurkolói csoport vette a fáradtságot, hajnalban útra kelt Resicáról, eljött Csíkszeredába, és végig drukkolt nekünk”.

Az FK Csíkszeredára két idegenbeli mérkőzés vár, szerdán Román Kupa mérkőzést játszanak a Corvinul ellen Vajdahunyadon, majd szombaton bajnokit a Viitorul Pandurii Târgu Jiu otthonában.