Nem tudta megőrizni előnyét az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 26., 13:25 utolsó módosítás: 2023. augusztus 26., 13:29

Nagy nehezen megszerezte a vezetést a csíkszeredai csapat hazai pályán a Resicabányai CSM ellen, de nem tudta megőrizni az előnyét, így pontosztozkodással zárult a labdarúgó 2. Liga 4. fordulójának szombati mérkőzése.

Két pontot elveszített hazai pályán a csíkszeredai csapat Fotó: Pinti Attila

A szezont gyengén kezdő két együttes találkozott egymással, Csíkszeredának és Resicabányának is három-három pontja volt, egy-egy hazai győzelemmel és vereséggel, illetve egy-egy idegenbeli elveszített mérkőzéssel rendelkeztek.

Mezőnyfölényben játszott az FK, az elején kisebb lehetőségeket dolgozott ki, majd a 10. percben Kovács távoli próbálkozását a vendégek kapusa szögletre mentette. Járatták a labdát a csíkiak játékosai, de a támadásaikban nem volt átütő erő, aztán az első félóra végén Makrai fejese elkerülte a kaput.

A vendégek a 35. percben veszélyeztettek először, Drăghiceanu távoli szabadrúgását Karácsony a léc alól tornászta ki, majd a szöglet után Lascu kevéssel mellé lőtt.

A legnagyobb hazai helyzet az első félidő hosszabbításában maradt ki, Gál-Andrezly megforgatta a védőjét, lövése azonban a kapufáról kifelé vágódott.

Veszélyesebbek voltak a szünet után a resicabányaiak, akik óriási lehetőséget hagytak ki, a 49. percben Francisc Cristea egyedül a hazai kapussal szemben mellé gurított.

Ezután ritmust váltott az FK Csíkszereda, a bal oldalon végig vitt támadás után Gál-Andrezlyt elsodorták a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest a lesérült Kovács helyére beállt Magyari Szilárd magabiztosan értékesítette.

A székelyföldieknek viszont nem sikerült megőrizni a minimális előnyüket, negyedórával később újra szervezetlenek voltak védelemben, Gomboș beadása után a labda Drăghiceanu elé került, aki kiegyenlített.

A hajrában sok volt a játékmegszakítás, a vendégek sérülésekre hivatkozva húzták az időt, Ilyés Róbert vezetőedző csapata pedig nem tudott újítani, a 90. percben Jelena befejezése erőtlen volt.

Maradt az 1–1-es döntetlen, ezzel az FK Csíkszereda két pontot elveszített hazai pályán. Idegenben javíthatnak, jövő szombaton a szintén gyengélkedő Viitorul Târgu Jiu ellen játszanak.