Hirdetés

Nem tudta megőrizni előnyét az FK Csíkszereda

Két pontot elveszített hazai pályán a csíkszeredai csapat
Fotó: Pinti Attila

2023. augusztus 26., 13:25

Nagy nehezen megszerezte a vezetést a csíkszeredai csapat hazai pályán a Resicabányai CSM ellen, de nem tudta megőrizni az előnyét, így pontosztozkodással zárult a labdarúgó 2. Liga 4. fordulójának szombati mérkőzése.

2023. augusztus 26., 13:25

A szezont gyengén kezdő két együttes találkozott egymással, Csíkszeredának és Resicabányának is három-három pontja volt, egy-egy hazai győzelemmel és vereséggel, illetve egy-egy idegenbeli elveszített mérkőzéssel rendelkeztek.

Hirdetés

Mezőnyfölényben játszott az FK, az elején kisebb lehetőségeket dolgozott ki, majd a 10. percben Kovács távoli próbálkozását a vendégek kapusa szögletre mentette. Járatták a labdát a csíkiak játékosai, de a támadásaikban nem volt átütő erő, aztán az első félóra végén Makrai fejese elkerülte a kaput.

A vendégek a 35. percben veszélyeztettek először, Drăghiceanu távoli szabadrúgását Karácsony a léc alól tornászta ki, majd a szöglet után Lascu kevéssel mellé lőtt.

A legnagyobb hazai helyzet az első félidő hosszabbításában maradt ki, Gál-Andrezly megforgatta a védőjét, lövése azonban a kapufáról kifelé vágódott.

Veszélyesebbek voltak a szünet után a resicabányaiak, akik óriási lehetőséget hagytak ki, a 49. percben Francisc Cristea egyedül a hazai kapussal szemben mellé gurított.

Ezután ritmust váltott az FK Csíkszereda, a bal oldalon végig vitt támadás után Gál-Andrezlyt elsodorták a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest a lesérült Kovács helyére beállt Magyari Szilárd magabiztosan értékesítette.

A székelyföldieknek viszont nem sikerült megőrizni a minimális előnyüket, negyedórával később újra szervezetlenek voltak védelemben, Gomboș beadása után a labda Drăghiceanu elé került, aki kiegyenlített.

A hajrában sok volt a játékmegszakítás, a vendégek sérülésekre hivatkozva húzták az időt, Ilyés Róbert vezetőedző csapata pedig nem tudott újítani, a 90. percben Jelena befejezése erőtlen volt.

Maradt az 1–1-es döntetlen, ezzel az FK Csíkszereda két pontot elveszített hazai pályán. Idegenben javíthatnak, jövő szombaton a szintén gyengélkedő Viitorul Târgu Jiu ellen játszanak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 4. forduló:

FK Csíkszereda–Resicabányai CSM 1–1 (0–0).

Gólszerzők: Magyari (60., büntetőből), illetve Drăghiceanu (74.).
FK Csíkszereda: Karácsony – Gál-Andrezly, Kelemen, Göndör, Apró, Veres (Pintér, 81.) – Csürös, Nagy, Kovács (Magyari, 48.), Jebari (Babati, 71.) – Makrai (Jelena, 70.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.
Resicabánya: Contra – Răuță, Szijj, Rimovecz, Fota – I. Popescu, Dolghi, Lascu, Fr. Cristea (Chera) – Drăghiceanu, Domil. Vezetőedző: Flavius Stoican. Cserék: I. Rus – Cega, Al. Sabău, Al. Negru, Velcotă, Gomboș, Chera, Ci. Rus, Burlacu.
Vezette: Ovidiu Robu (Chitila, Ilfov).

Labdarúgó 2. Liga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 4. forduló

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Neves klubokban játszott a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.

Szembementek a trenddel: a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kilóg a sorból a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.

Székelyhon

Hátulról ütötte fejbe a rendőrt egy 17 éves lány

Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

`
Krónika

Miért alacsony Romániában a Duna vízállása, ha az elmúlt hetekben heves esőzések voltak?

Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.

Krónika

Záporok, zivatarok hoznak felfrissülést a kánikula után – kéthetes időjárás-előrejelzés

Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.

Főtér

Már csak 4-5 napig működhet a jelenlegi körülmények között a cernavodai atomerőmű

Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.

Ez is érdekelheti

Fordulatos mérkőzésekkel rajtolt el a 2. ligás bajnokság

Nyolc mérkőzéssel szombaton elkezdődött a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es idénye. Több találkozón is fordulatos küzdelemben dőlt el a három pont sorsa, ugyanakkor nagy meglepetés nem született a nyitónapon.

Rövid ideig vezetett, kikapott a szezonnyitón a Marosvásárhelyi ASA

Vereséggel kezdte a labdarúgó 2. Liga új idényét a Marosvásárhelyi ASA, amely a vezetést ugyan megszerezte, de csak rövid ideig volt előnyben, és végül 2–1-re maradt alul a Resicabányai CSM vendégeként.

Két csapatban is játszhatnak ugyanabban a szezonban az U21-es labdarúgók

Jelentős szabálymódosítást hagyott jóvá a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a 2026–2027-es idénytől az U21-es játékosok ugyanabban a szezonban a Szuperligában és a 2. Ligában is pályára léphetnek.

Visszalépett a Hermannstadt, többen a feljutásra hajtanak, titkos esélyesek is lehetnek – rajt előtt a 2. Liga

Szombaton kezdetét veszi a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonja. A mezőny ezúttal is erősnek ígérkezik, miközben a csapatok felének nincs feljutási joga. Az FC Hermannstadt az utolsó pillanatban visszalépett a küzdelmektől.

Vereséggel hangolt a bajnoki rajtra a Marosvásárhelyi ASA

Egyik másodosztályú társa ellen tartotta a főpróbát a bajnokság jövő hétvégi rajtja előtt a Marosvásárhelyi ASA, a szombati idegenbeli mérkőzésen két góllal kapott ki a Besztercei Gloriától.

Példátlan helyzet a 2. Ligában: a mezőny fele nem juthat fel az élvonalba

Soha nem látott helyzet alakult ki a román labdarúgó 2. Ligában: a 22 csapatos mezőnyből 11 együttesnek nincs feljutási joga a Szuperligába. A Román Labdarúgó-szövetség emiatt a versenykiírás módosítását fontolgatja, ám ez egy ideig még várat magára.

Kemény kiszállásokkal indítja a 2. Ligát a Marosvásárhelyi ASA

Kisorsolták a labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonjának menetrendjét az alapszakaszban. A Marosvásárhelyi ASA idegenben kezdi a bajnokságot, a Resicabányai CSM vendége lesz, és a folytatásban is kemény kiszállások elé néz.

Még nem teljes a Marosvásárhelyi ASA kerete, a vezetőedző bízik az új igazolásokban

A felkészülési időszak végéhez közeledik a Marosvásárhelyi ASA, amely még további igazolásokban gondolkodik a labdarúgó 2. Liga rajtja előtt. Eusebiu Tudor vezetőedző szerint a csapat jó úton halad, de a keret véglegesítése még hátravan.

Kiderült, mikor sorsolják ki a menetrendet a 2. Ligában

A labdarúgó Szuperliga már ezen a hétvégén elrajtolt, hamarosan pedig a másodosztályban is útjára indul a labda. A Román Labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy július 22-én, szerdán készítik el a 2. Liga 2026–2027-es alapszakaszának menetrendjét.

Legyőzte az élvonalból kiesett csapatot a Marosvásárhelyi ASA

Megszerezte első győzelmét a felkészülési időszakban a labdarúgó 2. Liga új idényére hangoló Marosvásárhelyi ASA, a brassói edzőtáborban 2–1-re nyert az előző szezonban az élvonalból kiesett Bukaresti Metaloglobus ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!