Remek ritmusú összecsapáson a Sepsi OSK 1–1-re zárt az FCSB ellen a labdarúgó 1. Liga hatodik játéknapjának zárómeccsén. A hétfő esti végső sípszót követően a háromszékiek másodedzője értékelt.
„Kiegyenlített meccs volt, mindkét csapat nyíltan, a győzelemért játszott. Sajnos 1–1-nél nem tudtuk kihasználni a büntetőt, de összességében elégedettek lehetünk a játékkal” – nyilatkozta a korábbi kiváló középpályás.
Ilyés szerint a játék képe bizakodásra ad okot, és sokat jelent a megszerzett pont, figyelembe véve, hogy nehéz helyzetben vágtak neki a mérkőzésnek.
A tréner úgy véli, legnagyobb problémájuk még mindig az, hogy az új játékosok még nem illeszkedtek be teljesen, ugyanakkor a keret néhány tagja sérüléssel bajlódik. A szakember reméli, újból össze tudják rakni a csapatot és hamarosan rátalálnak a tavalyi formára, bár elismerte, hogy egyelőre szenvednek a játékkapcsolatok terén.
Ilyés Róbert hozzátette, a vezetőség azon dolgozik, hogy a transzferidőszak hajrájában egy-két új játékossal még megerősítsék a keretet.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!