A döntetlennél többet is kicsikarhatott volna a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2021. augusztus 23., 23:46 utolsó módosítás: 2021. augusztus 23., 23:47

Az FCSB otthonában vendégszerepelt hétfőn este a Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga hatodik fordulójának zárómeccsén. Előnyt szerzett, büntetőt hibázott a háromszéki alakulat, kis odafigyeléssel a győzelmet is megkaparintotta volna.

Aganovic lőtte a Sepsi OSK gólját Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Az elmúlt idényben mindkét együttes bejutott a rájátszás felsőházában, ahol ráadásul a székelyföldiek nyerni tudtak a későbbi ezüstérmessel szemben. Tavaly az FCSB egyszer sem tudta legyőzni a háromszékieket, összesen három döntetlen született az említett Sepsi OSK-győzelem mellett.

A sepsiszentgyörgyiek zsinórban három vereséggel érkeztek a bukaresti Nemzeti Arénába. A házigazdáknak sem túl fényes a szezonkezdetük, kiestek a nemzetközi porondról, csupán kilenc pontot gyűjtöttek. Ezért is új edzőt szerződtetett a fővárosiak tulaja: a Kolozsvári CFR-t az elmúlt idényben irányító Edi Iordănescuval egyezett meg.

Remek ritmusa volt az első negyedórának, a kispadról a másodedző, Ilyés Róbert – a vezetőedző, Leo Grozavu eltiltását töltötte – által űzött Sepsi OSK megpróbálta a saját térfelén letámadni ellenlábasát.

Az első gólszerzési lehetőségek az FCSB előtt adódtak, rögtön kettő is a 20. percben: előbb Cordea ívelt középre, Tănese jó ütemben lőtte rá, a szögletből Vinicius fejelt közelről – mindkettőt hárította Niczuly.

A sepsiszentgyörgyiek válasza a 31. percben érkezett, Golofca viharzott végig a félpályától, szépen átjátszotta Viniciust a tizenhatosnál, lövése kicsivel zúgott mellé.

Az első kapura tartó lövése a Sepsi OSK-nak gólt jelentett: a 36. percben huszonkét méterről Aganovic végzett el szabadrúgást, a védőfal egyik része felugrott, a másik nem, itt pedig a labda elfért, így az a bal alsóba vágódott (0–1).

Jó focit hozott az első játékrész, nem esett vissza az iram a pihenőt követően sem.

Rögtön a második felvonás elején Tamás növelhette volna az előnyt, lecsapott Vinicius rossz átadására, a tizenhatosig vezette, ahol egy védő szorításában fölé bombázott.

A Sepsi OSK egyik mumusa, Tănase egyenlített ki az 58. percben, egy szögletet Cristea fejelt a kapu torkához, ahol jól érkezett a válogatott támadó, az ötödik találatát jegyezte a piros-fehérek elleni összecsapásokon (1–1).

Amíg a hazaiak támadószekciója jól, a védősor roppant gyengén teljesíttet, a 66. percben Ov. Popescu késett le egy könnyűnek tűnő labdáról, így Păun lábát rúgta el a játékszer helyett, mivel ez a tizenhatoson belül történt, így a játékvezető a tizenegyes pontjára mutatott.

A büntetőt Mitrea nagyon gyengén lőtte, Vlad könnyűszerrel hárította a bal felé, középmagasan tartó próbálkozását.

A végjátékban valamivel élénkebb volt a vendégcsapat, a 87. percben Vlad bravúrja kellett Chunchukov lövésénél.

Egy pontot szerzett, de nagyon közel volt, hogy akár hárommal térjen haza a sepsiszentgyörgyi együttes a fővárosból. A Sepsi OSK a jobbik arcát mutatta, ami a folytatáshoz nagy löketet adhat.