Zsinórban a hatodik évadját kezdte el a labdarúgó 2. Ligában az FK Csíkszereda a 2024–2025-ös kiírásban. Ezúttal nagyon elkapta a rajtot a székelyföldi együttes, augusztusban öt bajnoki mérkőzést tudtak le, ezeken pedig csak győzelmet jegyeztek.
A válogatottak Nemzeti Liga-mérkőzései miatt a pontvadászat kis szünetet vett, de ez esetben a piros-feketéknek lehet, hogy nem a legjobbkor jött. Ilyen mutatókat ugyanis eddig még nem tudtak produkálni az előző kiírásokban.
Öt mérkőzés, tizenöt pont – az FK Csíkszereda eddigi teljesítménye.
Megvizsgáltuk, hogy a Hargita megyeiek hogy álltak az előző kiírásokban öt mérkőzést követően. Elöljáróban csak annyit, hogy még csak meg sem közelítik azok a mostani számokat.
Az első másodosztályú évükben, a 2019–2020-as szezonban összesen négy pont volt a zsebben, 4–6-os gólkülönbséggel. Ezt tudták felmutatni egy évre rá, akkor is négy pont és 5–6-os volt a gólarány.
A 2021–2022-ös évadot indították a legpocsékabbul a csíkszeredaiak, egyetlen találatot tudtak szerezni öt meccs alatt, minden párharcukat elveszítették, nulla ponttal kullogtak a tabella hátsó részében.
Az utóbbi két idény hellyel-közzel elfogadhatónak mondható: kilenc, illetve öt ponttal álltak öt bajnoki után.
A bajnoki rajtokat néztük meg. Az edzők kedvenc kijelentése, hogy hosszú az idény, nem szabad pár találkozóból messzemenő következtetéseket levonni.
Az FK Csíkszereda eddig kétszer volt ott a legjobb hat között, azaz a felsőházi rájátszásban.
Először 2021-ben, aztán a tavalyi szezonban. Ha megnézzük, akkor előbbinél négy, utóbbinál öt pontja volt öt mérkőzést követően, akkor lehet, hogy a trénereknek kell igazat adni.
A fennmaradó bajnoki idényekben az alsóházban volt a székelyföldi gárda, meg is nyerte mindkétszer play-outbeli csoportját.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!