Húsvéti ajándék az FK Csíkszereda lányaitól, legyőzték az éllovast

Dobos László 2024. március 30., 15:43 utolsó módosítás: 2024. március 30., 15:44

Megszerezte első győzelemét a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában az FK Csíkszereda. Székelyföld legjobb női futballcsapata szombaton délben hazai pályán két góllal verte az éllovas Temesvári Poli együttesét.

Antal Anita, a csíkiak csapatkapitánya nagyon hasznosan játszott: a középpályás sokat futott, passzolt, szerelt, ott volt ahol kellett Fotó: Borbély Fanni

Ragyogó napsütéses időben, 20 fokos melegben zajlott nagyszombaton délben a csíkszeredai összecsapás, amelyen a házigazdák továbbra sem számíthatnak az őszi szezon gólkirályára, a műtéten átesett Tóbik Melániára.

Kapusposzton nagyon jól áll az FK Csíkszereda, három értékes kapusuk van, akik közül minden mérkőzésen, rotációs alapon az egyik hálóőr a lelátóról nézi a mérkőzést. Szombaton Balog Boglárka volt a kezdő, Böröcz Bettina a cserekapus, Tankó Rékát pedig nem nevezték erre a találkozóra.

Fotó: Borbély Fanni

Az első félidőben a vendég temesváriak támadtak többet, a szögletarány 4:0 volt javukra, de csak egy kapufáig jutottak. A házigazdák részéről csupán Balázs Csilla kevéssel fölé szálló lövése jelentett veszélyt az első negyvenöt percben.

Szünet után megváltozott a játék képe, sokkal többet támadott, és több gólhelyzetet alakított ki az FK.

Az 56. percben a temesvári kapus megfogott egy hazaadott labdát, és a kaputól mintegy hét méterről végezhettek el szabadrúgást a csíki lányok, a vendégek azonban szögeltre mentettek. A 67. percben a szünet után beállt Androniki Mikalopulu tört kapura veszélyesen, és a tizenhatos vonala előtt csak szabálytalanul tudták szerelni.

A nagyjából 18 méterről, kissé jobbról megítélt szabadrúgást Haraszti Fanni védhetetlenül a hosszú alsóba lőtte (1–0).

A mérkőzést ebben a játékrészben uraló hazai alakulat győzelme nem forgott veszélyben, de ezt Mitri Rita góllal is megerősítette. A 82. percben Herczeg Andrea indította Mitrit a jobb oldalon, a gyors és technikás játékos pedig betört a tizenhatos területére, cselezett, majd közelről egy újabb csellel a kapust is becsapva a hálóba gurította a labdát (2–0).

Női labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló:

FK Csíkszereda–Temesvári Poli 2–0 (0–0).

Gólszerzők: Haraszti Fanni (67.) és Mitri Rita (82.).

FK Csíkszereda:
Balogh Boglárka – Szentes Szabina, Bartalis Barbara, Haraszti Fanni, Albu Erika, Antal Anita, Balázs Csilla, Herczeg Andrea, Fülöp Boglárka, Magyarics Zoé, Szőke Eszter. Cserejátékosok: Böröcz Bettina (kapus), Mitri Rita, Nyéki Anna, Orbán Aranka, Balázs Eszter, Abos Bianka, Androniki Mikalopulu, Györgyicze Réka, Péter Aéexandra. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Nagy Noémi (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Antal Alexandra (orvosi asszisztens), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Temesvári Poli: Sara Câmpean – Antonia Bratu, Teodora Meluță, Nagy Melinda, Nikoleta Kurja, Roxana Mirea, Anda Jivan, Dimitra Ivanova, Shaira Pera, Alexandra Boboc, Claudia Bistrian. Cserejátékosok: Cosmina Roșu (kapus), Laura Sondore, Florentina Ancăș, Lorena Mihăilesc, Andreea Șepețan, Dana Cioablă. Stáb: Mirel Albon (vezetőedző), Sabina Scurtu (erőnléti edző), Petru Țurcaș (kapusedző), Rodica Bogdan (gyúró), Nelu Pera (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Andrei Moroiță (Ploieşti), Nicolae Bogdan Mociorniță (Băicoi) és Roberto Ciuraru (Sepsiszentgyörgy). Megfigyelők: Horia Mazilu (Bukarest) és Marian Fridl (Bákó).

27

Az alsóházban nem tudott meglepetést okozni a sereghajtó marosvásárhelyi együttes, szombaton délben hazai pályán öt góllal kapott ki a beszterceiektől.

Női labdarúgó Szuperliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló:

Marosvásárhelyi SE–Besztercei Gloria 0–5 (0–2).

Gólszerzők: Oana Negrea (22.), Corina Colibaba (25.), Cristina Cerescu (54.), Bianca Ienovan (64.) és Mirabela Ristache (90.).

A következő forduló (április 14.) programja:

CSM Alexandria–Marosvásárhelyi SE,
Banat Girls–Besztercei Gloria.

A 3. fordulóból a Banat Girls–Marosvásárhelyi SE mérkőzést április 6-ára halasztották.