Horvát kapussal erősítette meg játékoskeretét a Kolozsvári CFR. A labdarúgó 1. Liga címvédője a belga Club Brugge-től igazolta le a 201 centiméterre nőtt Karlo Leticát, aki legutóbb a Serie A-ban szereplő Sampdoriánál védett, de az olasz élvonalban a SPAL gárdájánál is megfordult.
A 24 esztendős kapus szülővárosa csapatánál, a Hajduk Splitnél kezdte pályafutását, nevelőklubja viszont többször is kölcsönadta fiatal hálóőrét.
Karlo Letica a litván Giedrius Arlauskis, a portugál Cristiano Figueiredo, Cristian Bălgărdean és Hindrich Ottó mellett már az ötödik kapus, akivel jelenleg szerződésben áll a kolozsvári labdarúgóklub.
Sajtóhírek szerint a sérült Arlauskis, aki Marius Șumudică vezetőedző menesztése után konfliktusban áll az együttessel, már nem kíván visszatérni a „vasutasokhoz”. Figueiredóra és Hindrichre tartalékként számítanak, így a frissen szerződtetett horvát kapus elsősorban Bălgrădean riválisa lehet, de akár a kezdőcsapatot is könnyedén elcsípheti, mivel Dan Petrescu nem elégedett a bánsági portás teljesítményével.
A Kolozsvári CFR-hez kapcsolódó hír, hogy a bajnok hétfőn két edzőmérkőzést is játszott. Elsőként a másodosztályú Dési Unirea volt Mario Camoráék ellenfele, és a bordó mezesek 1–0-s első félidőt követően 4–0-ra győztek. Később a harmadosztályban érdekelt Nyárádtői Unirea ellen léptek pályára a kolozsváriak, akik a mesternégyesig jutó Gabriel Debeljuh vezetésével 8–1 arányban bizonyultak jobbnak a Maros megyei csapatnál.
Az első és a második formaellenőrzőn is betalált egy-egy nemrégiben igazolt támadó, a szerb Dusan Celar a désiek, a francia-mali Hadi Sacko a nyárádtőiek kapuját vette be, utóbbi büntetőből.
A listavezető Kolozsvári CFR vasárnap, október 17-én 20.30-tól a Bukaresti Rapid vendége lesz az élvonalbeli bajnokság alapszakásznak 12. fordulójában.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!