Dan Petrescu váltja a mindössze 15 mérkőzés után menesztett Marius Sumudicăt a Kolozsvári CFR kispadján, az 53 éves szakvezető visszatér az erdélyi labdarúgóklubhoz, amellyel 2017 és 2020 között három román bajnoki címet nyert és ezen időszakban az európai kupákban is sikeresen kalandozott.
A fővárosi sportsajtóban már hétfőn arról lehetett olvasni, hogy a tréner és Ioan Varga klubtulajdonos megegyeztek minden részletben, Petrescu új szerződése a hírek szerint három szezonra szól.
A sikeredző állítólag már a vasárnapi esti, FCSB elleni rangadón a háttérből irányította a csapatot: a „vasutasok” erődemonstrációt tartottak a bukaresti rivális ellen, 4–1-re diadalmaskodtak hazai pályán.
Visszatérését hivatalosan kedden délután jelentették be, a közlemény szerint Dan Petrescu tapasztalatával és elkötelezettségével kiemelkedő eredményeket fog elérni a CFR-nél.
Petrescu hibátlan bajnoki mutatóval, az első helyről veszi át a kolozsvári csapatot, amely a Bajnokok Ligája, majd az Európa Liga selejtezőből búcsúzva a Konferencia Liga csoportkörében szerepelhet ősztől.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
A Krónika ünnepi játékkal teszi még fényesebbé és izgalmasabbá az adventi várakozást.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
A Paltinu víztározónál történtek ugyanoda vezethetők vissza, mint a parajdi katasztrófa. Pedig már máshogy kéne lennie mindennek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!