Edző nélkül is kiütötte riválisát a Kolozsvári CFR

Orbán Zsolt 2021. augusztus 29., 23:24 utolsó módosítás: 2021. augusztus 29., 23:27

A második félidőben teljesen egyoldalúvá vált a labdarúgó 1. Liga hetedik fordulójának csúcsrangadója. A Kolozsvári CFR vezetőedző nélkül is átmasírozott a FCSB-n, és továbbra is hibátlan mutatóval vezeti a bajnokságot.

A CFR gond nélkül behúzta a rangadót és megnyugtató előnnyel első a tabellán Fotó: cfr1907.ro

Szappanoperába illő edzőmenesztés előzte meg a vasárnap esti rangadót, Marius Șumudică-t botrányos körülmények között rúgta ki a Kolozsvári CFR vezetősége, amely közleményében az elégtelen kupaselejtezős menetelésre hivatkozott. Sajtóhírek szerint Dan Petrescu közel áll ahhoz, hogy újból visszatérjen az erdélyi vasutasgárdához, ám a FCSB elleni rangadót a címvédő kénytelen volt vezetőedző nélkül megvívni.

Az első játékrész képét nagyban meghatározta a heves esőzés miatt teljesen elázott pálya, a felek igencsak megszenvedtek a támadásépítéssel. A házigazdáknak így is sikerült megszerezni a vezetést, mégpedig Omrani jól eltalált 18 méteres löketével.

A második félidőre a pályamunkások úgy ahogy rendbe hozták a játékteret, a CFR pedig megduplázta előnyét az 56. percben, amikor is Vlad-kapus Sigurjonsson fejére ütötte a labdát: az izlandi középpályás köszönte a lehetőséget és bebólintotta a másodikat.

Érdekesség, hogy a bordó mezesek első és második góljánál is a jobbhátvéd Manea beadása okozott gondot a bukaresti védelemnek.

A 67. percben egy ellentámadáson Deac is bevette Vlad kapuját, a CFR tízese a 16-os félkörének közeléből tanítani valóan helyezte a labdát ballal a jobb alsóba. A hazaiak még ezzel sem lőtték el az összes puskaporukat, a Petrila által kiharcolt büntetőt Alibec értékesítette, így húsz perccel a vége előtt 4–0 állt az eredményjelzőn.

A rendes játékidő végén a FCSB Stoica révén kozmetikázott ugyan kicsit az eredményen, de ezzel együtt is csúfos vereséget szenvedett Kolozsváron.

A „vasutasok” hét meccs után is százszázalékosak a bajnokságban, öt ponttal előzik meg a második helyezett Rapidot, míg a hetedik FCSB hátránya már 12 egység a listavezető mögött.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló
Vasárnapi játéknap
Kolozsvári CFR–FCSB 4–1 (1–0)
Gólszerzők: Omrani (30.), Sigurjonsson (56.), Deac (67.), Alibec (73., büntetőből), ill. Stoica (90.)
CFR: Bălgrădean – Manea, Bouhenna, Graovac, Camora – Rodriguez, Sigurjonsson (Itu 78.), Deac (Fofana 85.) – Omrani (Costache 78.), Alibec (Debeljuh 77.), Petrila (Gîdea 87.). Edző: –
FCSB: Vlad – Creţu (Haruț 75.), Vinicius, Cristea, Radunovic (Șerban 60.) – Olaru, Ov. Popescu (Perianu 60.), Oaidă – Cordea (Stoica 75.), Tănase (Mamut 60.), Oct. Popescu. Edző: Edward Iordănescu.
Vezette: Ovidiu Hațegan (Arad)