A 19 órától kezdődött mérkőzés előtt derült ki, hogy a Sepsi OSK keretéből kikerült Varga Kevin és Kecskés Ákos, előbbi egyenesen a kezdő tizenegyből.
Amint Bernd Storck vezetőedző meccs előtti, a Digi Sport televíziónak adott felvezető rövid interjújából megtudtuk,
a két korábbi magyar válogatott játékost fegyelmi okokból nem nevezték a Craiova elleni találkozóra, mivel a klub által meg nem engedett időpontban egy buliban vettek részt és emiatt elkéstek az összetartásról.
A német szakember pedig tartotta magát a szigorú szabályokhoz, a két játékos még a kispadra sem ülhetett le, ahová a háromszékiek csak nyolc labdarúgót, köztük két kapust neveztek.
Kecskés idén öt percet játszott a bajnokságban, a Rapid elleni találkozó hajrájában lépett pályára, Varga viszont mind a négy meccsen kezdő volt, a Rapid ellen pedig gólt is szerzett.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!