Egy harmadik ligás, két másodosztályú és öt élvonalbeli együttes, köztük a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK érdekelt a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében, amelynek sorsolását hétfőn 16 órától rendezik a szövetség főhadiszállásán.
A kupa következő fordulójának mérkőzéseit november 30-a és december 2-a között rendezik, a továbbjutás pedig továbbra is egy mérkőzésen dől el.
A sorsolást hétfőn délután a FRF Youtube-csatornáján lehet követni.
A Sepsi OSK előbb a Konstancai Farult, majd az FC U Craiova 1948 gárdáját ejtette ki az idei kírásban, a háromszékiek mindkét alkalommal idegenben léptek pályára és mindkétszer 1–0-ra győztek.
A székelyföldi csapat mellett a kupában még a címvédő Universitatea Craiova, a Chindia Târgoviște, az FC Argeș, az FC Buzău, a Temesvári Politehnica, és a CSO Filiași van talpon.
Az FC Voluntari–FCSB találkozót nem rendezték meg, mivel a vendégeknél 13 játékos és a teljes szakmai stáb megfertőződött a koronavírussal. Ezen párharc esetében a szövetség fegyelmi bizottsága mondja ki a végső szót, de a Voluntari minden bizonnyal játék nélkül jut tovább a negyeddöntőbe.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!