HIRDETÉS

Hatalmas siker: mindhárom pontot elhozta az SZFC idegenből

Nagyot küzdöttek Neamț megyében az udvarhelyiek. Három pont lett a jutalmuk
Fotó: Facebook/CSM Roman oficial

2018. április 27., 19:38

Az álmos első játékrészt mozgalmas második követte, a Székelyudvarhelyi FC pedig megérezte, hogy van keresnivalója a jobban rangsorolt gárda otthonában. Két nagy helyzetet követően a keret legfiatalabb támadója talált be.

2018. április 27., 19:38

A Románvásári VSK otthonában lépett pályára pénteken délután a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának huszonötödik játéknapján. A hazaiak remek őszi idényt tudtak le, sokáig harcban voltak a dobogós helyekért. Ezzel szemben a tavaszi szezonjuk már sokkal gyengébb volt, alig gyűjtöttek pontot, így visszacsúsztak a tabellán.

Az SZFC épp fordítva teljesített, sokkal jobban szerepelt a bajnokság második felében, így egyre biztosabbnak tűnik, hogy jövőre is a harmadosztály mezőnyében folytathatja.

•  Fotó: Facebook/CSM Roman oficial Galéria

Fotó: Facebook/CSM Roman oficial

Igazán kevés helyzet alakult ki a párharc első felvonásában, jobbára a házigazda építkezett, sok hibát vétett, így az udvarhelyiek még azelőtt tisztázni tudtak, hogy a kapu előtérébe kerülhetett volna a játékszer.

A védekezésből pár ellentámadást próbált felépíteni a vendégcsapat, Csifót kétszer is jól ugratták, lövésig viszont nem jutott el a csatár.

HIRDETÉS

A legnagyobb lehetőség a románvásáriak előtt adódott, a 36. percben huszonkét méterről végezhettek el szabadrúgást: a beívelésbe Filip öklözött bele, a kipattanót a hazaiak szedték össze, azt pedig Netbai lőtte rá, a hálóőr lábbal hárított.

Az eredményjelzőn a 0–0 jól tükrözte a félidőben történteket.

A második játékrészben feltolta a védekezést az SZFC, az edző, Mészáros Alpár megérezhette, hogy többet is ki lehet csikarni, mint az egy pontot. Az 52. percben Modra küzdött meg egy lecsorgó labdáért, elcsípte a védő előtt, jobbszélen, kissé kisodort állapotból tizenötről rászúrta, a kapus védett.

Négy minutummal később még egy udvarhelyi gólszerzési szituáció adódott, Auraș a tizenhatos széléről csavarta rá, a hálóőr már verve volt, a játékszer a kapufáról pattant vissza.

•  Fotó: Facebook/CSM Roman oficial Galéria

Fotó: Facebook/CSM Roman oficial

Az utolsó negyedórában nyíltsisakos játék zajlott a játéktéren, hol az egyik, hol a másik kapunál voltak helyzetek. Netbai, majd Györgydeák előtt az utolsó pillanatban tisztáztak a védők.

A 75. percben szöglethez jutott az SZFC, Chifu ívelte a hosszúra, Mintaș középre továbbította Csíkinak, aki jól vette észre a remek ütemben érkező Györgydeákot, a csereként a pályára lépő fiatal támadó ötről bepattintotta (0–1).

A hátralévő időt a biztos védekezéssel töltötte az udvarhelyi alakulat, a fiúk jól zártak, a kapus, Filip is jól avatkozott a játékba, pár beívelést lehúzott. Az egyenlítésre megvolt a lehetőségük, Netbai tekerte középre, Florea fejelte rá, de a labda fölé szállt.

Nagy győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC, főképp a második félidő játéka alapján maximálisan rászolgált a három pontra.

A lefújást követően a tréner, Mészáros Alpár elégedetten nyugtázta:

Le a kalappal a fiúk előtt. Hat órát utaztunk a meccs napján, ez nem látszott meg a játékunkon. Érett csapat képét mutattuk, egymásért küzdöttek a játékosok. Nagyon örvendek a győzelemnek, ez valóban mestermunka volt.

Az udvarhelyiek számára jövő hét végén következik az FK Csíkszereda elleni Hargita megyei rangadó.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 25. forduló:
Románvásári VSK–Székelyudvarhelyi FC 0–1 (0–0),
gólszerző: Györgydeák Apor (75.).
SZFC: Ricardo Filip – Csíki Norbert, Székely Ervin, Bogdan Mintaș, Szabó Géza (Birtalan Alpár, 64.) – Péter Mózes, Tankó Előd Modra Lehel, Daniel Chifu – Ion Marian Auraș (Ribarics Roland, 89.), Csifó István (Györgydeák Apor, 59.).

A másik pénteki meccsen:
CSM Pașcani–Sănătatea Darabani 0–0

Szombaton 17 órától:
Sporting Liești–Bákói Aerostar
Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Szászhermányi FC
FK Csíkszereda–Galaci Suporter Club Oțelul
Kézdivásárhelyi KSE–CSM Focșani
Avântul Valea Mărului–Bucovina Rădăuți 0–3 (játék nélkül)

Román labdarúgó 3. Liga (2017–2018-as szezon)
M GY D V GK P
1. Bákói Aerostar 28 21 5 2 80–20 68
2. FK Csíkszereda 28 20 6 2 74–25 66
3. Galaci Suporter Club Oțelul 28 17 9 2 55–15 60
4. Románvásári VSK 28 14 4 10 68–41 46
5. Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41–24 45
6. Szászhermány 28 13 5 10 55–31 44
7. Sporting Liești 28 13 5 10 48–35 44
8. Barcarozsnyói Cetate 28 12 8 8 41–28 44
9. Kézdivásárhelyi KSE 28 12 6 10 69–45 42
10. CSM Focșani 28 11 8 9 47–36 41
11. Székelyudvarhelyi FC 28 10 3 15 42–49 33
12. Sănătatea Dărăbani 28 8 6 14 41–52 30
13. CSM Pașcani 28 5 2 21 27–78 17
14. Avântul Valea Mărului 27 3 1 23 29–76 10
15. Galaci Metalosport* 27 0 0 27 3–165 -12
*Galaci Metalosport büntetve 12 ponttal

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Székelyhon

Botokkal estek egymásnak a város központjában, egy ember meghalt – videóval

Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.

`
Krónika

Nagyon Románia, de közben mégsem az: ahol összecsókolózik a Duna a tengerrel (1. rész)

Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.

Krónika

Meggyilkoltak, majd az erdőben elástak egy székelyudvarhelyi férfit Magyarországon

Élettársa veje gyilkolt meg egy román állampolgárságú férfit a magyarországi Tiszakécskén. Az elkövető egy erdőben elásta a székelyudvarhelyi származású áldozat holttestét.

Főtér

Killer Vaskormányfő Bolojan, az oktatásügyet békén kellett volna hagyni

Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.

Ez is érdekelheti

Rémálomról és szégyenről ír a bukaresti sajtó a csíkszeredai döntetlent követően

Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.

Megosztoztak a győzelmeken a hazaiak és a vendégek a Maros megyei 4. Ligában

Három hazai és három vendéggyőzelem, valamint egy döntetlen született a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi második fordulójában.

Önbizalom és előrelépés: Ilyés Róbert szerint jó úton jár az FK Csíkszereda

Telt ház előtt küzdött és megérdemelten szerzett pontot az FK Csíkszereda a regnáló bajnok FCSB ellen. A vasárnap esti mérkőzést követően, a hazaiak és a fővárosiak trénere, valamint a piros-feketék csapatkapitánya értékelte a találkozót.

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Az új szerzemény találatával fordított az FK Csíkszereda női focicsapata

Többet hibázott az első félidőben, a szünet után viszont összeszedte magát és lefutballozta ellenfelét az FK Csíkszereda: Herczeg Andrea és az új légiós Shala Jehona góljaival nyertek a Szamosújvári Olimpia ellen.

Az Olimpia még keresi az első pontját, a Corvinul a 2. Liga élére állt

Vezetett a sereghajtó Szatmárnémeti VSK Olimpia a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának zárómeccsén a feljutásért hajtó Vajdahunyadi Corvinul ellen.

A Kolozsvári CFR újabb botlása az FK-t az utolsó helyre tolta (videóval)

Két meglepő eredményt hozott a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójának szombati játéknapja, az Aradi UTA ismét háromgólos hátrányból állt talpra, míg a Kolozsvári CFR nem tudta legyőzni a sereghajtó Bukaresti Metaloglobust.

A KSE ragaszkodik a 3–1-es végeredményhez

Folytatódik a Kézdivásárhelyi SE remek szezon eleji sorozata, a céhes városiak zsinórban szerzett harmadik győzelmükkel vezetik a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportját. Tovább várat magára viszont a Sepsi OSK II. első győzelme az idei kiírásban.

A korai gólok okozták a Gyergyószentmiklósi VSK vesztét

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, szombaton délután a Gyergyószentmiklósi VSK idegenben, a CSM Bucovina Rădăuți otthonában vendégszerepelt.

Két élcsapat is botlott a 2. Ligában

Értékes pontokat veszített idegenben a Chindia Târgoviște és a Resicabányai CSM a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójának szombati játéknapján.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!