Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését is a csíki gárda a törökországi edzőtáborban. Korábban két vereséget szenvedett: kikapott a német negyedosztályos Garchingtól, illetve a szerb másodosztályban szereplő délvidéki FK TSC Topolyától.
Ezúttal a kazah Tobol Kasztanaj második számú csapata volt az ellenfél. Keretét többnyire fiatal tehetséges labdarúgók alkotják. Kitűnő minőségű pályán játszották le a meccset, de végig zuhogott az eső.
– tudtuk meg Bálint László György vezetőedzőtől. Lalic már ezen a meccsen pályára lépett a piros-fekete mezben.
Sima csíki siker született, már az első félidőben öt gólt rúgott ellenfelének az FK, a másodikban pedig még egyszer betalált. Hodgyai László csatár négyszer volt eredményes a mérkőzésen. Ez volt a székely csapat első sikere a törökországi edzőtáborban.
Pénteken 11 órától újabb barátságos meccset játszik az FK Csíkszereda, ellenfele a fehérorosz bajnoki címvédő Bate Boriszov lesz. Másnap délután a svájci FC Naters csapatával mérkőznek meg, és vasárnap ér véget az antalyai edzőtábor.
„Sikerült egy jó játékkal előrukkolni és kijavítottunk több hibát is. A kapu előtt jobban koncentráltunk, és az edzéseken gyakoroltak is visszatükröződtek a pályán. Ez az eredmény a játékosoknak is kellett, hisz szükség van arra, hogy nagyobb önbizalommal lépjenek pályára. Nagyon örvendek, hogy az utolsó száz méteren sikerült leigazolni Slobodan Lalicot, mert igazi harc lesz a posztokon.
Még öt nap van hátra az edzőtáborból és két nagyon kemény mérkőzés vár ránk, ahol remélem, egyre jobban összeáll a játékunk” – vélekedett a meccs után a csíkiak edzője.
Labdarúgás, felkészülési mérkőzés, Antalya, Törökország:
FK Csíkszereda–Tobol Kasztanaj 6–0 (5–0),
gólszerzők: Hodgyai 4, Györgyi és Magyari 1–1.
FK Csíkszereda: Horvát (Bencze, 68.) – Kilyén (Majzik, 46.), Benkő (Lalic, 46.), Csürös (Lőrincz, 46.), Csiszer (Lakatos, 60.), Savin (Ilyés, 58.), Fabio (Bara, 46.), Antal (Pál, 46.), Soufiane (Magyari, 60.), Györgyi (Eder, 60.), Hodgyai (Bajkó, 60.). Sérülés miatt nem lépett pályára Jakab, Mitra és Bartók.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Kétnapos kényszerszünet után pénteken újraindultak Parajdon a Korond-patak elterelési munkálatai – számolt be a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat beruházási igazgatója.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!