Hárommal elhúztak a bolgárok, a Sepsi csak szépíteni tudott

Horváth Bálint Ottó 2023. június 29., 22:52 utolsó módosítás: 2023. június 29., 23:00

Vereséggel zárta az ausztriai edzőtábort a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat, a csütörtökön este lejátszott harmadik felkészülési mérkőzésen 3–1-re kikapott a bolgár élvonalban harmadik helyezett CSZKA 1948 Szófia együttesétől.

Még egy hét felkészülés, aztán kezdődik a szezon a sepsiszentgyörgyi csapat játékosai számára Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A Sepsi OSK az első félidőben már háromgólos hátrányba került. A bolgárok a 18. percben büntetőből szereztek vezetést, majd a szünet előtt két újabb találattal lényegében eldöntötték a meccset.

Liviu Ciobotariu vezetőedző – aki ismét más felállásban küldte pályára tanítványait az előző edzőmérkőzéshez képest – csapata húsz perccel a vége előtt Mario Rondón góljával szépített, de tovább nem tudta csökkenteni a hátrányát.

A múlt héten lejátszott korábbi barátságos találkozóin a Sepsi OSK 1–0-s vereséget szenvedett a magyar bajnok Ferencváros ellen és 1–0-ra legyőzte az ukrán élvonalba feljutott Polisszja Zsitomirt.

A 2023–2024-es szezon július 8-án, szombaton 20 órától kezdődik a Román Kupa címvédője számára, amikor Ploiești-en a Szuperligában győztes Konstancai Farullal csap össze a Szuperkupa elhódításáért.

Egy héttel később, július 15-én, szombaton 21 óra 30 perctől a bajnokság nyitófordulójában a székelyföldi gárda a Bukaresti Rapid otthonában vendégszerepel.

Ezt követően a Sepsi OSK a másik szófiai csapattal, a bolgár rekordbajnok, az előző idényben ezüstérmes CSZKA Szófiával találkozik az Európa Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában. A háromszékiek idegenben kezdik párharcot, az első mérkőzést július 27-én rendezik, a visszavágót egy hétre rá, augusztus 3-án játsszák.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés:
Sepsi OSK–CSZKA 1948 Szófia 1–3 (0–3).
Gólszerzők: Rondón (72.), illetve Ruszev (19.), Karagaren (41.), Cenov (43.).
Sepsi OSK: Niczuly – Ninaj, Bălaşa, Ciobotariu, Oteliță, Rodriguez, Păun, Ion, Matei, Ştefănescu, Safranko. Csereként még pályára lépett: Tamás, Ispas, Junior, Alimi, Aganovic, Damaşcan, Varga, Rondón, Kallaku.