Hirdetés

Három Sepsi OSK-gól kellett idegenből a három ponthoz

Gól és gólpassz, Ștefănescu volt a nyerőember
Fotó: Pinti Attila

Az új edzővel a kispadon újból megtalálták a Sepsi OSK játékosai a góllövő cipőjüket. Kellett is, mert a Galaci Oțelul a legvégsőkig harcolt. Újból képben a felsőházi rájátszás a labdarúgó élvonalban.

Kedden késő délután a labdarúgó Szuperliga tizenkilencedik játéknapjának zárómeccsén a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az újonc Galaci Oțelul otthonában vendégszerepelt. Annak ellenére, hogy a Duna partiak hosszú idő után az első évüket töltik a legjobbak között, egészen jó idényt tudhatnak maguk mögött. Olyannyira, hogy a két gárda pontegyenlőséggel állt a tabellán.

Hirdetés

A házigazdák kispadjára eltiltás miatt nem ülhetett le az eddigi sikerkovács, Dorinel Munteanu – az előző játéknapon az FCSB otthonában sikerült nyernie együttesével. Az odavágók során a két csapat döntetlennel zárt.

Jól indult a találkozó, a 4. percben a Sepsi OSK meglepte a majdnem az egész játékosával támadó hazaiakat. Labdaszerzés után a középkörből Ștefănescu indította a remek ütemben induló Mateit. Ziccerben még arra is volt ideje a támadónak, hogy kicselezze a kapust, az üres kapuba passzolja a játékszert (0–1).

Sokkal élesebb volt a piros-fehér gárda, negyedórát követően akár kettővel vezethettek volna, Ștefănescu kecsegtető szituációban, közelről próbálta eltekerni a hálóőr mellet, aki szögletre tisztázott.

Ezt követően kissé „leült a meccs”, a hazaiaknak nagy nehézséget okozott az építkezés, míg Bernd Storck együttese a minimális előny tudatában próbálta minél többet birtokolni a labdát.

A pihenő előtti időszakban ébredeztek a galaciak, a 36. percben jegyezték az első valamirevaló helyzetüket, tízről szúrták rá, Niczuly kitornázta. Pár pillanatra rá már ő is tehetetlen volt, Pop bombalövése a bal kapufán csattant, a kipattanóra a hátulról érkező Frederic csapott le, nem volt nehéz dolga, öt mérettől begurította (1–1).

A szünetet követően a sepsiszentgyörgyi gárda irányított, igencsak távol az ellenfél kapujától passzolgatott. Egy óra játék után a válogatott Ștefănescu egyéni villanása kellett, hogy újból a Sepsi OSK vezessen az eredményjelzőn: a bal szélről indulva becselezte magát a tizenegyes pont környékére, elemi erővel lőtt a felső kapufa alá (1–2).

Négyes cserével próbálta felrázni együttesét a lelátón ülő Dorinel Munteanu. válaszképp a Sepsi OSK a 75. percben nagyban lezárta a találkozó sorsát, Varga mesterien csavart egy szögletet középre, ötről Ciobotariu bebólintotta (1–3).

Az Oțelul nem adta fel, egy lapra tett fel mindent, a végjátékot pedig azzal tette izgalmasabbá, hogy a 83. percben faragott hátrányából: Cîrjan közelről volt eredményes (2–3).

A hatperces hosszabbításban a házigazda közel volt az egyenlítéshez, egy szöglet után a felső kapufáról kifelé pattant, az ismétlést Ninaj a gólvonalról vágta ki...

Bernd Stork második győzelme ez a Szuperligába, a Dinamo elleni 2–1-es diadal után újból megszerezték a maximális pontokat tanítványai. Ezzel pedig egészen közel, két egységre kerültek a felsőházi rájátszáshoz.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló:

Galaci Oțelul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–3 (1–1).
Oțelul Stadion, vezette: Marian Barbu
Gólszerzők: Frederic (38.), George Cîrjan (83.), illetve Cosmin Matei (4.), Marius Ștefănescu (64.), Denis Ciobotariu (75.).
Oțelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliței, Yabre (Lopez, 70.), Lovric, Gomes da Silva – Cisotti, Zivulic (Neagu, 70.), Teles (Cîrjan, 77.) – Frederic, Pop (Fatai, 70.), Bodișteanu (Rus, 70.). Edző. Dorinel Munteanu.
Sepsi OSK: Niczuly – Kecskés, Ninaj, Ciobotariu – Oteliță (Oroian, 77.), Alimi, Rodriguez (Păun, 46.), Varga (Damașcan, 88.) – Ștefănescu (Ștefan, 77.), Safranko, Matei (Gheorghe, 88.). Edző: Bernd Storck.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 19. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
19
11
5
3
32-19
38
2
Kolozsvári CFR CFR
19
9
6
4
32-19
33
3
Universitatea Craiova U Craiova
19
9
5
5
27-19
32
4
Bukaresti Rapid Rapid
19
8
7
4
34-22
31
5
Kolozsvári U Kolozsvári U
19
7
8
4
28-26
29
6
FC Hermannstadt Hermannstadt
19
6
10
3
26-19
28
7
Konstancai Farul Farul
19
8
4
7
30-31
28
8
Petrolul Ploiești Petrolul
19
5
11
3
22-20
26
9
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
19
7
5
7
24-23
26
10
FC Voluntari Voluntari
19
6
6
7
26-32
24
11
Galaci Oțelul Oțelul
19
4
11
4
21-20
23
12
Jászvásári Poli Jászvásár
19
5
7
7
22-26
22
13
Aradi UTA UTA
19
5
7
7
21-26
22
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
19
6
3
10
30-33
21
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
19
2
4
13
10-31
10
16
FC Botoșani Botoșani
19
0
9
10
18-37
9
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fellázadtak a kézilabdaszeretők, a román válogatott mérkőzéseit sem közvetítik a tévében

A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Székelyhon

Marosvásárhelyi fiatal sofőr balesetén ámulnak: rácsúszott autójával egy panzió tetejére – videóval

Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

„Büntetik” a hibrideseket: mégis hogyan sokszorozódhatott meg az autóadó?

A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

A második törökországi edzőmeccse is döntetlennel ért véget az FK Csíkszeredának

A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.

Átadták a régi-új stadiont, hazaköltözött a szuperligás focicsapat (videóval)

Szombat délben barátságos mérkőzéssel adták át a felújított Május 1 Városi Stadiont. Az Unirea Slobozia így a saját szurkolói előtt játszhatja a bajnoki összecsapásait.

Román védő csatlakozott az FK Csíkszeredához

Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.

Újabb érkező, sok hiányzó az FK Csíkszereda edzőtáborában

A várakozásoknak megfelelően a téli szünetben jelentősen átalakul az FK Csíkszereda kerete: miközben érkeznek az új igazolások, többen nem utaztak el a törökországi edzőtáborba.

Döntetlennel kezdte az évet az FK Csíkszereda

Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.

Brazil középpályás érkezett az FK Csíkszeredához

Újabb igazolást jelentett be a Törökországban edzőtáborozó FK Csíkszereda. Ilyés Róbert csapatához egy brazil támadó középpályás csatlakozott, aki pályafutása során először próbálja ki magát Európában.

Hivatalos: Varga Barnabás az AEK Athén játékosa

A Ferencvárostól távozó magyar válogatott támadó szerződtetését a görög klub kedden este Facebook-oldalán jelentette be.

A középpálya jobb oldalán érzi magát otthonosan az FK Csíkszereda legújabb légiósa

Néhány órán belül a második új játékosát jelentette be kedden a csíkszeredai labdarúgóklub, amely szerződést kötött a svéd Wilhelm Loeperrel.

Argentin hátvéddel erősített az FK Csíkszereda

Új igazolást jelentett be kedden az FK Csíkszereda, amely megállapodást kötött az argentin, de olasz állampolgársággal is rendelkező Mariano Bettinivel.

Már Törökországban gyakorol, három barátságos meccset játszik az FK Csíkszereda

Hétvégén tartotta gyülekezőjét az FK Csíkszereda labdarúgócsapata, amely szombaton rögtön elutazott a törökországi edzőtáborba. Három felkészülési mérkőzéssel hangolnak a Szuperliga január közepi folytatására.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!