Három Sepsi OSK-gól kellett idegenből a három ponthoz

Józsa Csongor 2023. december 12., 19:21

Az új edzővel a kispadon újból megtalálták a Sepsi OSK játékosai a góllövő cipőjüket. Kellett is, mert a Galaci Oțelul a legvégsőkig harcolt. Újból képben a felsőházi rájátszás a labdarúgó élvonalban.

Gól és gólpassz, Ștefănescu volt a nyerőember Fotó: Pinti Attila

Kedden késő délután a labdarúgó Szuperliga tizenkilencedik játéknapjának zárómeccsén a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az újonc Galaci Oțelul otthonában vendégszerepelt. Annak ellenére, hogy a Duna partiak hosszú idő után az első évüket töltik a legjobbak között, egészen jó idényt tudhatnak maguk mögött. Olyannyira, hogy a két gárda pontegyenlőséggel állt a tabellán.

A házigazdák kispadjára eltiltás miatt nem ülhetett le az eddigi sikerkovács, Dorinel Munteanu – az előző játéknapon az FCSB otthonában sikerült nyernie együttesével. Az odavágók során a két csapat döntetlennel zárt.

Jól indult a találkozó, a 4. percben a Sepsi OSK meglepte a majdnem az egész játékosával támadó hazaiakat. Labdaszerzés után a középkörből Ștefănescu indította a remek ütemben induló Mateit. Ziccerben még arra is volt ideje a támadónak, hogy kicselezze a kapust, az üres kapuba passzolja a játékszert (0–1).

Sokkal élesebb volt a piros-fehér gárda, negyedórát követően akár kettővel vezethettek volna, Ștefănescu kecsegtető szituációban, közelről próbálta eltekerni a hálóőr mellet, aki szögletre tisztázott.

Ezt követően kissé „leült a meccs”, a hazaiaknak nagy nehézséget okozott az építkezés, míg Bernd Storck együttese a minimális előny tudatában próbálta minél többet birtokolni a labdát.

A pihenő előtti időszakban ébredeztek a galaciak, a 36. percben jegyezték az első valamirevaló helyzetüket, tízről szúrták rá, Niczuly kitornázta. Pár pillanatra rá már ő is tehetetlen volt, Pop bombalövése a bal kapufán csattant, a kipattanóra a hátulról érkező Frederic csapott le, nem volt nehéz dolga, öt mérettől begurította (1–1).

A szünetet követően a sepsiszentgyörgyi gárda irányított, igencsak távol az ellenfél kapujától passzolgatott. Egy óra játék után a válogatott Ștefănescu egyéni villanása kellett, hogy újból a Sepsi OSK vezessen az eredményjelzőn: a bal szélről indulva becselezte magát a tizenegyes pont környékére, elemi erővel lőtt a felső kapufa alá (1–2).

Négyes cserével próbálta felrázni együttesét a lelátón ülő Dorinel Munteanu. válaszképp a Sepsi OSK a 75. percben nagyban lezárta a találkozó sorsát, Varga mesterien csavart egy szögletet középre, ötről Ciobotariu bebólintotta (1–3).

Az Oțelul nem adta fel, egy lapra tett fel mindent, a végjátékot pedig azzal tette izgalmasabbá, hogy a 83. percben faragott hátrányából: Cîrjan közelről volt eredményes (2–3).

A hatperces hosszabbításban a házigazda közel volt az egyenlítéshez, egy szöglet után a felső kapufáról kifelé pattant, az ismétlést Ninaj a gólvonalról vágta ki...

Bernd Stork második győzelme ez a Szuperligába, a Dinamo elleni 2–1-es diadal után újból megszerezték a maximális pontokat tanítványai. Ezzel pedig egészen közel, két egységre kerültek a felsőházi rájátszáshoz.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló:

Galaci Oțelul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–3 (1–1).
Oțelul Stadion, vezette: Marian Barbu
Gólszerzők: Frederic (38.), George Cîrjan (83.), illetve Cosmin Matei (4.), Marius Ștefănescu (64.), Denis Ciobotariu (75.).
Oțelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliței, Yabre (Lopez, 70.), Lovric, Gomes da Silva – Cisotti, Zivulic (Neagu, 70.), Teles (Cîrjan, 77.) – Frederic, Pop (Fatai, 70.), Bodișteanu (Rus, 70.). Edző. Dorinel Munteanu.
Sepsi OSK: Niczuly – Kecskés, Ninaj, Ciobotariu – Oteliță (Oroian, 77.), Alimi, Rodriguez (Păun, 46.), Varga (Damașcan, 88.) – Ștefănescu (Ștefan, 77.), Safranko, Matei (Gheorghe, 88.). Edző: Bernd Storck.