Három nyeretlen meccs után ismét győzött a Dinamo

Sebestyén Ervin 2022. november 13., 12:58

Rendkívül magabiztosan játszott saját közönsége előtt a Bukaresti Dinamo, amely az Újszentesi SK-t látta vendégül a labdarúgó 2. Liga 14. fordulójában. Szünetben még gól nélküli döntetlenre álltak a felek, a végén 4–1-re győzött a hazai gárda.

Magabiztos játékkal tartotta otthon a három pontot a Dinamo. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

A vasárnap délelőtti összecsapás remekül indult a fővárosi gárda számára, már a negyedik percben sikerült veszélyeztetni Iglesias lövése révén, de végül a labda elgurult a kapu mellett. Ezt követően elővigyázatosan játszott mindkét alakulat, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben.

Az első félidő utolsó pillanataiban Roșu próbálkozott egy távoli lövéssel, amit Trifon csak az ötösre tudott kiütni, a kipattanóra Buhăescu érkezett volna, viszont véleményes körülmények között elesett, a bíró végül nem ítélt büntetőt. Félidőben 0–0-ra álltak a felek.

A fordulást követően beindultak az események: a 47. minutumban Bani beadására tökéletesen érkezett Roșu, aki hibátlanul fejelt a hosszúba (1–0).

A 60. percben Buhăescu talált be tizenegyesből (2–0), nem sokkal később pedig Martinov kapott teljesen üresen egy labdát, nyolc méterről pedig nem hibázta el a ziccert (2–1).

Nem sokáig örülhettek a vendégek, a hajrában a Dinamo további két gólt szerzett, így a végére rendkívül magabiztos, 4–1-es győzelem lett a vége. Három nyeretlen mérkőzés után ismét sikert aratott a bukaresti gárda a saját közönsége előtt.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 14. forduló:
Bukaresti Dinamo–Újszentesi SK 4–1 (0–0)
gólszerzők: Roșu (47.), Buhăescu (60. – büntetőből), Borcea (79., 90.), illetve Martinov (67.)