Hármat vágott a döntőben, megvédte címét az U19-es Elit Ligában az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2022. május 27., 19:26 utolsó módosítás: 2022. május 27., 20:48

A kupasorozat után az Elit Ligát is megnyerte az FK Csíkszereda U19-es korosztályú labdarúgócsapata, miután a péntek délutáni bukaresti döntőben 3–0-ra legyőzte a Kolozsvári Universitateát.

Több mint egy hét után visszatért a Rapid-Giulești stadionba a csíkszeredai csapat küldöttsége és szurkolói, ahol múlt csütörtökön megnyerték a Román Kupát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ellen.

Az elején kezdeményezőbb volt a kolozsvári csapat, az első lehetőségei negyedóra után adódtak, Călugar rosszul találta el a labdát, majd Moraru is célt tévesztett. Ezután kijött a kezdeti szorításból az FK, de helyzetet nem tudtak kidolgozni, csak beadásokig jutottak.

Továbbra is veszélyesebbek voltak támadásban az U játékosai, Călugar beadása Hadnagyon megpattanva a felső lécen csattant a labda, majd szöglet után Neacșu fejese szállt fölé.

Az első csíki kapuralövést a 40. percben lehetett feljegyezni, Raul Sándor tette próbára az ellenfél kapusát.

Rögtön ezután hosszú bedobást követően Omar El-Sawy fejjel hosszabbított Biró Tamáshoz, aki ellenfeléről lefordulva lőtt a rövid sarokba (0–1).

A szünet után támadólag léptek fel a csíkiak, és megvolt a lehetőség az előnyük növelésére, Omar El-Sawy került ziccerbe, de lövését az utolsó pillanatban blokkolták. Nem sokkal később Csala Róbert közel volt egy nem mindennapi találathoz saját térfeléről elvégzett szabadrúgásával.

Ezt követően kissé beszorult az FK, de a kolozsváriak tehetetlenek voltak a tizenhatos előtt, Septimiu Kolbasz távoli próbálkozása pedig sokkal elkerülte a kaput. A túloldalon Csala nála pontosabb volt, de lövése nem okozott gondot az ellenfél kapusának.

A 73. percben a székelyföldiek eldöntötték a párharcot, Omar El-Sawy a saját térfelén szerzett labdát, majd két ellenfelet kicselezve egészen a kapuig vitte, és ezúttal nem hibázott (0–2). Tíz perccel a vége előtt Csala is megszerezte megérdemelt gólját, Hadnagy beadása után senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, és beállította a végeredményt (0–3).

Győzelmével az FK Csíkszereda duplázott a hazai klubsorozatokban, a Román Kupa elhódítása után a bajnokságban is diadalmaskodott, ezzel megvédte címét és az új idényben is képviselheti az országot az ifjúsági Bajnokok Ligájában, azaz a Youth League-ben.

A bajnokság bronzérmét a Konstancai Farul szerezte meg, amely a kisdöntőben szintén 3–0-ra múlta felül a Bukaresti Dinamót.