Halvány volt az FK játéka, hat veretlen bajnoki után kikaptak

Sebestyén Ervin 2022. október 08., 13:13 utolsó módosítás: 2022. október 08., 13:14

Remek formában utazott az FK Csíkszereda Slatina városába a labdarúgó 2. Liga kilencedik fordulójában. A piros-feketék nem igazán tudták feltörni a hazaiak védelmét, 2–0-ás vereséggel térhettek haza.

Nem jött ki a lépés a csíkszeredaiaknak, vereséget szenvedtek. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

A szombat délelőtti összecsapás egy Apro hibával indult, aminek köszönhetően helyzetbe került a CSM Slatina, azonban Gyenge a helyén volt és begyűjtötte a játékszert. Erre válaszul a 9. percben az FK Csíkszereda is veszélyeztetett, Ivanovici ívelt középre szabadrúgásból, Kovács szabadon fejelhetett hat méterről, de még a kaput sem sikerült eltalálnia.

A folytatásban egyik fél sem alakított ki komolyabb helyzeteket, szinte a semmiből jutott büntetőhöz a hazai gárda, miután a 33. minutumban Kovács Márk volt szabálytalan Luis Nițuval szemben. A csapatkapitány, Cătălin Doman rendkívül magabiztosan értékesítette a tizenegyest, ezzel előnyhöz juttatva csapatát (1–0).

A második félidőben ugyan kezdeményezőbb volt az FK Csíkszereda, gólhelyzetekig mégsem sikerült eljutni, a támadó harmadban rendre rossz döntéseket hoztak.

Az 52. percben Luis Nițu ollózó mozdulattal igyekezett bevenni a vendégek kapuját, azonban Gyenge Szilárd probléma nélkül fogta meg a labdát. Nem sokkal később véleményes szituáció következett a találkozón, a CSM Slatina kapujához közel az egyik hazai védő kézzel ért a labdába, amit a partjelző azonnal jelzett is, Sorin Vădana játékvezető azonban továbbengedte a játékot és az ebből vezetett kontratámadás végén Luis Nițu kicselezte a csíkiak hálóőrét és könnyedén passzolt a kapuba (2–0).

Hiába igyekeztek a piros-feketék, nem sikerült veszélyeztetni a hazaiak kapuját, a gólszerzés közelében sem jártak. A hosszabbítás utolsó pillanataiban három hazai játékos vezethette rá a labdát Gyenge Szilárdra, a vendégek hálóőre higgadt maradt és fogta a ziccert, így maradt a 2–0-ás végeredmény.

Fotó: Veres Nándor

Nagy meglepetésre a Temesvári Rispensia hazai pályán megverte a szintén dobogós Jászvásári Polit (3–1), a Steaua viszont magabiztosan győzött a Temesvári Polival szemben, így az FK Csíkszereda az ötödik helyre csúszott vissza. A délután folyamán a Galaci Oțelul a Dési Unirea otthonában lép pályára, amennyiben sikerül győzniük komoly előnyre tehetnek szert.