Tizenegy hónap után kapott ki hazai pályán az FK Csíkszereda

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 12., 20:34

Az FK Csíkszereda hazai pályán fogadta a Concordia Chiajna együttesét a labdarúgó 2. Liga második fordulójában. Számos lehetősége volt mindkét gárdának a gólszerzésre, azonban csak a vendégek tudtak betalálni, így egy pontot sem tartott otthon az FK.

Küzdött az FK Csíkszereda, de vereséget szenvedett a Concordia Chiajna ellen Fotó: Pinti Attila

Péntek este csapott össze a két csapat, amely során már a hetedik percben majdnem előnybe kerültek a vendégek, Voicu tört be a tizenhatoson belülre, a középre passzolt labdához szerencsétlenül ért hozzá Apro, így centikkel gurult el a labda a kapufa mellett. A következő lehetőség félóra után adódott a Concordia előtt, Gyenge védett óriásit a vendégek próbálkozásánál. A következő minutumban már az FK veszélyeztetett, de a kapus ott is a helyén volt.

Lőtt gól nélkül vonultak szünetre a csapatok, leginkább az elővigyázatos játékra koncentráltak a felek, hogy gólt ne kapjanak. A második félidő elején rögtön próbára tették Gyenge Szilárdot, de a csíkiak hálóőre ezúttal is résen volt és védeni tudott.

A 68. percben egy eladott labdát követően egy az egyben mehetett Voicu, de rossz megoldást választott, így Gyenge ezúttal is hárítani tudott. A folytatásban kisebb lehetőségek adódtak a csapatok előtt, de egyik sem volt igazán veszélyes.

A hajrában Pațurcă próbálkozott egy távoli lövéssel, viszont csak a baloldali kapufát találta el. A kipattanót nem sikerült tisztázni, a játékszer Llullaku elé került, aki magabiztosan lőtte a hálóba, ezzel a 84. percben megszerezve az előnyt a Concordiának (0–1).

A hátralévő időben egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, újabb gól nem született, így a csíkiak tizenegy hónap után vereséget szenvedtek a saját közönségük előtt. Két forduló elteltével két vereség a mérlegük.