Székelyudvarhely polgármestere, Szakács-Paál István közösségi oldalán tette közzé a felhívást. Kiemelte, a Magyarország–Írország találkozó iránt hatalmas az érdeklődés Székelyföldön is. Már napokkal a mérkőzés előtt rengeteg udvarhelyszéki szurkoló érkezett Budapestre, hogy együtt buzdítsák a csapatot a továbbjutást jelentő pont(ok) megszerzésére.
Ennek apropóján a székelyföldi drukkerek közös gyülekezőt szerveznek: vasárnap 12 órától a Keleti Waiting Room előtt, a Bethlen Gábor utca 3. számnál találkoznak.
A tervek szerint dél körül lesz a gyülekező, majd kora délután közösen sétálnak át a nagy, szurkolói vonuláshoz, ahonnan mindenki a saját szektorába megy be a stadionba.
A szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy lehetőség szerint vigyenek magukkal székely zászlót, amelyet a gyülekezés és a vonulás során is bátran használhatnak.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Az utóbbi évek sokadik tömeges textilipari leépítésére kerül sor egy hónapon belül Hargita megyében. Egy csődeljárás alatt álló székelykeresztúri vállalat teljes személyzetét elbocsátják.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki Sulyok Tamás államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!