Nem indult rosszul a csütörtök esti találkozó, az első negyedórában mindkét fél előtt adódtak lehetőséget, a vendégek meglepően bátrak támadták le ellenfelüket. A 26. minutumban Stojanivic beadására remekül érkezett Sesko, és kiválóan fejelte a románok kapujába a játékszert, ezzel megszerezvén a vezetést (0–1).
Alig öt perccel később Sporar lövését nem tudta Moldovan hárítani, így gyorsan kettőre nőtt a szlovénok előnye (0–2).
Az első félidő végén még kétszer tudtak veszélyeztetni a vendégek, a bekapott gólok teljesen megzavarták a román válogatottat, nagyon jókor jött számukra a szünet.
A fordulást követően ismét bátran játszott a hazai gárda, azonban kezdetben egyik befejezésük sem volt kellően pontos. Aztán a második játékrész derekán Cristi Manea remekül szolgálta ki Drăgușt, aki tökéletesen találta el a labdát és sikerült szépítenie (1–2).
A folytatásban a románok mindent megtettek az egyenlítés érdekében, azonban Oblak rendre a helyén volt és fogta a próbálkozásokat. Maradt a 2–1-es végeredmény, Edward Iordănescu továbbra sem lehet elégedett a látottakkal.
A mérkőzés folyamán a Sepsi OSK két labdarúgója, Nicolae Păun és Marius Ștefănescu is végig a padon ült, nem küldte be őket a szövetségi kapitány.
A románok legközelebb Moldova otthonában játszanak barátságos meccset november 20-án, 20.30-tól.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!