A székelyföldi kapus eddig kizárólag csak az FK Csíkszereda együttesénél védett, mindössze 17 évesen mutatkozott be a felnőttek között. A román korosztályos válogatottakban is rendszeresen szereplő Gyenge
91 másodosztályos mérkőzés tapasztalatával igazolt a Sepsihez, ahol a csapatkapitány Niczuly Rolanddal kell megküzdenie a kezdő pozícióért.
Gyenge Szilárd a Székely Sport megkeresésére válaszolva elmondta, hogy minden bizonnyal nem lesz egyszerű dolga. „Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy
– mondta a tehetséges kapus.
Szűk két hét telt el az FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo osztályozó mérkőzés óta, ezért azt is megkérdeztük, hogy sikerült pihennie, kikapcsolódnia, feltöltődnie az elmúlt napokban. „Sajnos elég kevés volt a szünet az utolsó mérkőzésem óta, nem igazán mondhatom azt, hogy teljes mértékben kipihentem magam, de hát ilyen a sportoló élete” – nyilatkozta Gyenge.
Ha időm engedi, a jövőben biztos ott leszek a meccseken, és szurkolni fogok a csíki csapatnak” – hangsúlyozta a felcsíki családból érkező kapus.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!