Hirdetés

Grozavu: fontos, hogy kiegyensúlyozottak maradjunk

Leo Grozavu úgy véli, megfelelő választ adtak a klubot támadó személyeknek
Fotó: Pinti Attila

2021. május 11., 12:25

A Sepsi OSK-t irányító Leo Grozavu a Kolozsvári CFR legyőzése után azt nyilatkozta, újra kell gondolják a román bajnokságban elfoglalt pozíciójukat, míg a „vasutasok” vezetőedzője, Edward Iordănescu szerint a hétfői mérkőzésen megdőlt egy mítosz.

2021. május 11., 12:25

Amint arról beszámoltunk, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK története során először tudott nyerni a Kolozsvári CFR-rel szemben az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságban. A két csapat 12. egymás elleni bajnokiján a fellegvári stadionba látogató háromszéki csapat kihasználta, hogy a „vasutasok” rendkívül gyenge napot fogtak ki, a zöld mezes vendégek bátor játékkal gyűjtötték be a három pontot. A playoff-mérkőzés egyetlen gólját Pavol Safranko fejelte az első félidő végén, de a Sepsi a helyzetek száma alapján akár többgólos sikert is arathatott volna Kolozsváron.

Kapcsolódó

A bajnokverés után Leo Grozavu vezetőedző elsőként a csapatát alaptalanul támadó személyeknek üzent.

Mint mondta, a játékosai pályán mutatott teljesítménye pofonként ér fel azok számára, akik az utóbbi időben súlyos vádakkal sértegették a háromszéki klubot.

Mint ismert, a felsőházi rájátszás legutóbbi erdélyi rangadója után – amikor is „vasutasok” 1–0-ra nyertek Sepsiszentgyörgyön – az FCSB-t finanszírozó George Becali azt nyilatkozta, hogy az OSK a CFR szövetségese, s mivel baráti kapcsolat áll fenn a két klub között, a piros-fehérek soha nem fognak keresztbe tenni a kolozsváriaknak…

Hirdetés

Grozavu viszont a rosszindulatú elmelétek helyett inkább a pozitív dolgokra fókuszált, mint mondta, csapata a jelenlegi szezonban kivívta magának a tiszteletet:

Nem szabad megelégednünk a kevéssel, mindig többet kell akarni.

Ebben az évben magasra tettük a mércét, de ha a következő szezontól tovább akarunk fejlődni, újra kell gondoljuk a román bajnokságban elfoglalt helyünket. Nehéz idény vár ránk, az ellenfelek már számolnak velünk, tartanak tőlünk, és nagyon fontos, hogy kiegyensúlyozottak maradjunk, megvalósítható álmok kellenek” – fejtette ki a moldvai szakvezető.

Grozavu csapata alázatos munkamorálját, odaadását, illetve a csapategységet emelte ki diskurzusában, szerinte játékosainak sikerült bebizonyítaniuk, hogy ütőképes gárdát alkotnak jelenleg.

Edi Iordănescu szerint egy pontnál többet nem érdemeltek volna ezen a találkozón •  Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907, Nicu Cherciu Galéria

Edi Iordănescu szerint egy pontnál többet nem érdemeltek volna ezen a találkozón
Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907, Nicu Cherciu

A Kolozsvári CFR szakmai munkáját irányító Edward Iordănescu a vereség ellenére megtalálta a mérkőzés pozitívumait, úgy fogalmazott, hogy megdőlt egy mítosz, ezzel pedig minden bizonnyal a két klub közti „baráti kapcsolatot” firtató spekulaciókra utalt.

„Az ellenfél kivívta a tiszteletünket. Örültünk, amikor legyőzték a Craiovát és az FCSB-t, most viszont el kell fogadnunk a vereséget, amely számunkra a legrosszabbkor érkezett. Az ellenfelük jött, játszott, mi pedig egy olyan napot fogtunk ki, amikor megvolt az akarás, de nem tudtunk többet kihozni.

Az első félidőben nagyon kevés lehetőséget dolgoztunk ki, passzívak voltunk és megadtuk az esélyt, hogy veszélyeztessenek. A végén minden támadómat előre küldtem, de úgy gondolom, hiányzott a szerencse is. Egy pontot talán megérdemeltünk volna, többet nem.

A vereség jó oldala viszont az, hogy továbbra is a saját kezünkben van a sorsunk, ugyanakkor megdőlt egy mítosz. Ha a két csapat valóban annyira jó lenne a kapcsolat, akkor nem történt volt meg az, ami ma megtörtént. Nincs idő a sebek nyalogatására, fel kell állni és folytatni kell a harcot” – értékelt a bukaresti vezetőedző.

Mivel a hetedik forduló utolsó mérkőzésén az FCSB is csak döntetlenre volt képes az Academica Clinceni ellen, a kolozsváriak három fordulóval a vége előtt továbbra is vezetik a playoff-tabellát, igaz, előnyük már csak egy pont a fővárosiakkal szemben. Az európai kupaszereplésért küzdő Sepsi OSK szintén egy pontra közelítette meg a harmadik helyezett Universitatea Craiovát.

Kapcsolódó

A nyolcadik fordulóban a kolozsváriak szombaton este a Craiovával meccselnek idegenben, míg a Sepsi vasárnap 22 órától az FCSB-t fogadja.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Heras a Poli ellen is lecsapott, az élmezőnyben a Sepsi OSK

Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.

Székelyhon

Elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai főasszisztense

Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.

`
Krónika

„Botrányos, felelőtlen”. Háborús bűnöst tüntetett ki Nicuşor Dan a román nemzeti ünnepen?

Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.

Krónika

Kifütyülték a miniszterelnököt Gyulafehérváron, az államfő Bukarestben „népfürdőzött” a román nemzeti ünnepen

Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.

Főtér

Nemzeti ünnep helyett nemzeti cirkusz Gyulafehérváron – hírmix

A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.

Ez is érdekelheti

Heras a Poli ellen is lecsapott, az élmezőnyben a Sepsi OSK

Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.

Újabb súlyos pofont kapott a Kolozsvári CFR (videóval)

Hiába játszott egész meccsen fölényben a Kolozsvári CFR, házigazdája, az FC Argeș könyörtelenül kihasználta a lehetőségeit és magabiztosan nyert szombaton a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában.

Piros pont a Rapidnak: magyar nyelvű üzenettel fogadták a csíkiakat

A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.

Kemény büntetésre számíthat az FK Csíkszereda bosszankodó légiósa (videóval)

Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.

Csak egy félidőn át tartotta a lépést a Rapiddal az FK Csíkszereda (videóval)

Az első játékrészben bátran rohamozott a piros-fehér gárda Bukarestben, a szünet után viszont elfáradt, támadásban veszélytelen volt, a Rapid pedig a hajrában gyors egymás után két gólt szerezve eldöntötte a mérkőzést a Szuperliga 18. fordulójában.

Meglepné az éllovas Rapidot az FK Csíkszereda

Az éllovas otthonában vendégeskedik pénteken este az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 18. fordulójában. A Slobozia elleni hazai sikert követően magabiztosan utaznak a fővárosba a piros-feketék, és céljuk, hogy meglepjék a Rapidot.

Az FK Csíkszereda nyitja és zárja az év utolsó fordulóit a Szuperligában

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta az élvonalbeli bajnokság idei két utolsó fordulójának menetrendjét. Kiderült, hogy az FK Csíkszereda előbb nyitja, majd zárja a játéknapokat, és mindkétszer idegenben lép pályára.

Megállítják a bajnokságot, hogy a románok hangolhassanak a vb-pótselejtezőre

Keresik a megoldást, hogy a labdarúgó Szuperliga megálljon, amikor a nemzeti együttes a törökök elleni csatára készül. Ezzel hosszabb lenne a 2025–2026-os évad.

Pászka és Anderson Ceara is bekerült a Szuperliga hét csapatába

Két FK Csíkszereda-játékost is beválasztottak a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának csapatába: Anderson Ceará parádés távoli bombával, Pászka Lóránd pedig gólpasszal vette ki a részét a piros-feketék Unirea Slobozia elleni győzelméből.

Nem csak az FK Csíkszereda találkozóján volt téves a VAR-döntés (videóval)

Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!