Ikszelt az FCSB, élen maradt a CFR

Székely Sport 2021. május 10., 23:55 utolsó módosítás: 2021. május 11., 00:01

A bukaresti rivális nem tudta kihasználni, hogy a listavezető Kolozsvári CFR kikapott a Sepsi OSK-tól. Az FCSB döntetlent játszott az Academica Clinceni-nel, így három fordulóval a rájátszás vége előtt továbbra is a címvédő az éllovas.

Tănase büntetője csak egy pontot ért a bukarestieknek Fotó: Facebook/fcsb

Meglepetések napja volt a hétfő a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Előbb a Sepsi OSK szerzett három nagyon fontos pontot a Kolozsvári CFR vendégeként, majd az FCSB sem tudta érvényesíteni a papírformát az Academica Clinceni ellen.

Pedig a bukarestiek egy győzelemmel megelőzhették volna az élen álló kolozsváriakat. Anton Petrea együttese Olaru révén meg is szerezte a vezetést ideiglenes gyurgyevói otthonában, az Ilfov megyei község csapata azonban még az első félidőben fordított.

A clinceni-i gólokban két olyan játékos vállalt szerepet, aki korábban a Bukaresti Steaua meghatározó labdarúgója volt.

Előbb a piros-kékekkel három bajnoki címet nyerő Adrian Popa szolgálta ki egy kiváló beadással Andrei Cordeát, aki fejesgóllal egyenlített. Aztán érkezett a Steaua színeiben két bajnoki aranyat és egy Román Kupát nyert Raul Rusescu, a 32 éves támadó jól eltalált kapáslövéssel juttatta előnyhöz csapatát.

Az FCSB a második félidő elején egyenlített, bár Ureche-kapus elsőre kivédte Tănase büntetőjét, a játékvezető a hálóőr szabálytalan pozíciója miatt megismételtette a tizenegyest, és másodjára már sikerrel járt a fővárosiak csapatkapitánya (2–2).

Ureche azonban elégtételt vett az esetért, a mérkőzés végén parádés védésekkel segítette csapata pontszerzését.

A Clinceni végül döntetlent harcolt ki, így a FCSB előzés helyett csak egy pontra tudta megközelíteni a CFR-t.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló
FCSB–Academica Clinceni 2–2 (1–2)
Gólszerzők: Olaru (20.), Tănase (56., büntetőből), ill. Cordea (26.), Rusescu (36.)