A forduló már csütörtökön elkezdődött, amikor a Hermannstadt második meccsét is megnyerte a szezon elején, a Konstancai Unirea vendégeként szerezte meg a három pontot.
Szombaton a nyitófordulóban vesztes Jászvásári Poli újabb vereséget szenvedett, ezúttal a Concordia Chiajnától hazai pályán kapott ki. A Bukaresti Metaloglobus és a Petrolul Ploiești találkozóján egy találat döntött a fővárosiak javára, az Unirea Slobozia kettővel verte az újonc Sellenberki SK-t, további két találkozó pedig gól nélküli döntetlennel zárult.
Miután a Bukaresti Steaua otthonában vereséggel kezdte a bajnokságot, az FK Csíkszereda szezonbeli első hazai találkozóján hétfőn 16 órától az Astra Giurgiu csapatát fogadja.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!