Kettőből kettő: idegenben is nyertek a szebeniek

Székely Sport 2021. augusztus 05., 19:50 utolsó módosítás: 2021. augusztus 05., 19:54

Második mérkőzését is megnyerte a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában az FC Hermannstadt, a nagyszebeni együttes a Konstancai Unirea vendégeként járt sikerrel a második forduló csütörtöki nyitómérkőzésén.

Fotó: frf.ro

Alig ért véget a nyitókör, máris kezdődött a második forduló a másodosztályú bajnokságban. Szerdán délután a Konstancai Unirea–FC Hermannstadt találkozóval folytatódott a pontvadászat. Az élvonalból búcsúzott nagyszebeni csapat az FC Buzău elleni hazai sikerrel (2–1) kezdte a bajnoki idényt, míg a dobrudzsai alakulat kikapott a Concordia Chiajna pályáján (2–0).

A Hermannstadt megduplázta pontjai számát a techirgioli Sparta Stadionban rendezett bajnokin. Az erdélyi vendégek gól nélküli első félidő után a másodikban két gólt szereztek négy perc leforgása alatt: a 65-ben a ghánai középpályás, Baba Alhassan lőtte a vezetőgólt, majd a 60-ban az afrikai légiós indításából Silviu Balaure is betalált.

A Hermannstadt 2–0-s sikerének köszönhetően jelenleg első a tabellán.

A forduló szombaton délben öt mérkőzéssel folytatódik, az FK Csíkszereda hétfőn 16 órától az Astra Giurgiut fogadja.