Az élvonalbeli női labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának második fordulójában vasárnap délelőtt a pont nélküli marosvásárhelyiek az utolsó előtti helyen álló vetélytársukat fogadták.
Rosszul kezdődött a találkozó a hazaiak számára, akik az első negyedóra végén gólt kaptak, majd a szünetig az ellenfél további háromszor volt eredményes.
A folytatásban hamar ötre növelték előnyüket a vendégek, ám a hátralévő időben csak a vásárhelyiek találtak be. Egy óra játékot követően szépítettek, majd nem sokkal később újabb gólt szereztek, a végéhez közeledve pedig kettőre csökkentették a hátrányukat, ennél többre viszont nem futotta az erejükből.
A Marosvásárhelyi SE végül 5–3-as vereséget szenvedett, ám enyhe vigaszként szolgál, hogy ezen a mérkőzésen ugyanannyi gólt szereztek, mint a szezon összes korábbi meccsén.
| 2024. 03. 17. 11:00 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | CSM Alexandria CSM Alexandria | 3-5 |
| 2024. 03. 17. 15:00 | Besztercei Gloria Beszterce | Banat Girls Banat Girls | 6-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besztercei Gloria Beszterce | 2 | 2 | 0 | 0 | 18-1 | 30 |
2 | Banat Girls Banat Girls | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-6 | 18 |
3 | CSM Alexandria CSM Alexandria | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-7 | 10 |
4 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 2 | 0 | 0 | 2 | 3-17 | 0 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!