Fordulatos csatában az U húzta be a kolozsvári rangadót (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 05., 00:15 utolsó módosítás: 2024. augusztus 05., 01:47

Látványos és gólgazdag összecsapáson a Kolozsvári U nyerte a városi rangadót, miután vasárnap késő este 3–2-re legyőzte idegenben a CFR-t a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójában.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Aktívabb volt támadásban a CFR, az elején leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak, a legnagyobb helyzetet a 19. percben alakították ki, a koszovói Thaqi ziccerénél Gertmonas védett. Kevéssel ezután egy bedobásnál Postolachi fejjel továbbította a labdát, amely Păunhoz került, aki

ollózós mozdulattal gyönyörű gólt szerzett (1–0).

Tíz perccel később nagy egyenlítési lehetőséget hagyott ki az U, Blănuță néhány méterről lőtt kapura, Sava bravúrral hárított, és bár a labda túljutott rajta, a gólvonal mögül Thaqi mentett. Ezt követően Păun megduplázhatta volna a házigazdák előnyét, de ezúttal nem találta el a kaput.

A szünet előtt a vendégek megrohamozták a CFR kapuját,

de betalálni nem tudtak, Chipciu és Thiam lövésénél újra Sava védett, Cristea fejese a kapufáról kifelé pattant.

Fordulás után a hazaiak voltak közelebb a gólhoz, a tizenhatoson kívülről Artean szintén a kapufát találta el.

Az 56. percben félbeszakadt a játék,

mivel a CFR szurkolói különféle tárgyakat és petárdát dobáltak be a pályára, az egyikkel pedig el is találták Dan Nistort.

Hamar folytatódhatott a meccs és rögtön ezután az U tapasztalt középpályásának pontos beadását Masoero fejelte a hálóba (1–1).

Nem sokkal később pedig büntetőhöz jutott az U,

egy lövésnél Matei Ilie kézzel blokkolt, Nistor magabiztosan értékesítette, ezzel megfordították az eredményt (1–2).

A CFR azonban nagyon hamar egyenlített, Michael szerencsés találatával újra döntetlen volt az állás (2–2).

De nem maradt sokáig,

öt perccel később Ovidiu Popescu fejesgóljával ismét az U-nál volt az előny (2–3). Kevéssel ezután végleg lezárhatták volna a vendégek, ám Bic a kapufát találta el.

A CFR a végéig hiába próbálkozott, csak egy nagy esélye volt az egyenlítésre, a hosszabbításban Bîrligea helyzete azonban kimaradt.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:

Kolozsvári CFR–Kolozsvári U 2–3 (1–0).

Gólszerzők: Păun (24.), Michael (73.), illetve Masoero (59.), Nistor (69.), Popescu (77.).
CFR: Sava – Thaqi, Graovac, Ilie, Simao – Artean (Muhar, 70.), Keita, Fică (Korenica, 84.) – Păun (Tachtsidis, 70.), Munteanu (Bîrligea, 70.), Postolachi (Michael, 66.). Vezetőedző: Dan Petrescu.
U: Gertmonas – Boboc, Masoero, Cristea, Chipciu – Popescu, Bic (Tchassem, 82.) – Rață (Codrea, 61.), Nistor (Mitrea, 82.), Thiam (Bettaieb, 82.) – Blănuță. Vezetőedző: Ioan Ovidiu Sabău.