Megfordították a fővárosi rangadót, vezetik a 2. Ligát

Székely Sport 2022. szeptember 09., 23:56 utolsó módosítás: 2022. szeptember 10., 00:19

A Bukaresti Steaua győzelmével zárult a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójának fővárosi rangadója, miután pénteken este hátrányból fordítva 2–1-re múlta felül a rivális Dinamót.

Legyőzték a riválist, volt okuk az ünneplésre a Steaua labdarúgóinak. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Steaua București

A szebb napokat megélt klubok összecsapását a Nemzeti Arénában rendezték, amely több perces késéssel kezdődött, miután a szurkolók pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára.

Ezt leszámítva a pályán sokáig kevés említésre méltó dolog történt a két csapat között. Az első félidő végén viszont felpörögtek az események, nagy védelmi hiba után a Dinamo előnybe került. Még három percig sem vezettek, szabadrúgást követően máris egyenlített a Steaua, így a szünetben döntetlen volt az állás.

Videó: Orange Sport

A térfélcsere után nem sokkal a piros-kék együttes játékosai labdát szereztek az ellenfél tizenhatosának előterében, a befejezést nem hibázták el, így átvették a vezetést. A hátralévő időben hajszolta az egyenlítést a Dinamo, a lehetőségei is megvoltak, de betalálni nem tudtak.

A Steaua – amelynek továbbra sincs feljutási joga – megőrizte a győzelmét, és legalább átmenetileg fellépett az első helyre a ranglistán, amelyen a riválisa jóval hátrébb helyezkedik el.