Fontos pontokat ejtett ki kezéből az FK Csíkszereda lánycsapata

Dobos László 2024. október 06., 16:21

Megőrizte veretlenségét, ám éllovas pozícióját elveszítette az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. A csíki lányok a második félidő elején két góllal vezettek, a kolozsváriak azonban a hosszabbítás perceiben kiegyenlítettek.

A fiatal Nombot Annabelle is betalált a rekordbajnok kapujába •  Fotó: Borbély Fanni
A fiatal Nombot Annabelle is betalált a rekordbajnok kapujába Fotó: Borbély Fanni

Csíkszeredában rendezték vasárnap kora délután a női labdarúgó Szuperliga 7. fordulójának rangadóját, amelyen az addig éllovas FK Csíkszereda a harmadik helyen álló Kolozsvári U együttesét fogadta.

Nagy harcot, és többnyire a két 16-os között zajló játékot hozott az első félidő, kevés gólhelyzettel. Az első félórában mindkét kapus bemutatott egy-egy remek védést, majd a 30. percben az FK megszerezte a vezetést.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Szőke Eszter tört be bal oldalon középre, majd mintegy 18 méterről védhetetlen lövést eresztett el a hosszúba, a felső léc alá (1–0).

Jól kezdődött a második játékrész a házigazdák számára, az 56. percben újabb gólt szereztek: a 2009-es születésű Nombot Annabelle kapott jó labdát a 16-oson belül, majd egy csel után mintegy 14 méterről védhetetlenül, félmagasan a jobb kapufa mellé helyezte a játékszert (2–0).

Rögtön szépített Kolozsvár, két perc múlva Alexia Niculescu hatolt be a labdával a csíki 16-os területére, majd a rövidbe lőtte a játékszert (2–1). Az utolsó félórában a vendégek birtokolták többet a labdát, a csíkiak ellentámadásokkal próbálkoztak, és legalább négy gólt szerezhettek volna, de kétszer Herczeg Andrea, kétszer pedig Mitri Rita hagyott ki nagy helyzetet. A ráadás perceiben egyenlítettek a vendégek, a csíkiak védekezési hibáját Adina Borodi használta ki, közelről betalált és kiegyenlített az U (2–2).

A játék képe alapján az FK Csíkszereda megérdemelte volna a győzelmet, azonban a futballt gólokra játsszák, és a kevés helyzetből – kihasználva a csíkiak védekezési hibáit – a Kolozsvár pontot rabolt Csíkszeredából.

Az FK Csíkszeredánál betegségek és sérülések miatt hiányozott Balog Boglárka (kapus), Albu Erika, Fülöp Boglárka, Nagy Melinda és Tóbik Melánia.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 2–2 (1–0).
Gólszerzők: Szőke Eszter (30.) és Nombot Annabelle (56.), illetve Alexia Niculescu (58.) és Adina Borodi (90+3.).
Játékvezetők: Cristian Moldoveanu, Roberto Ciuraru (mindketten Sepsiszentgyörgy) és Bíró Barna Tamás (Csernáton). Megfigyelő: Szász Vilmos (Ürmös).
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Magyarics Zoé, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Antal Anita, Nyéki Anna, Herczeg Andrea, Ana Maria Vlădulescu, Annabelle Nombot, Szőke Eszter. Cserejátékosok: Tankó Réka (kapus), Balázs Csilla, Szabó Szófia, Mitri Rita, Feketevízi Tímea, Szentes Szabina, Eros Teodóra, Orbán Aranka. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Mikó László (kinetoterapeuta), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Kolozsvári U: Iman Šljivo – Cristina Botojel, Simona Sigheartău, Nikoleta Kurja, Adina Borodi, Carmen Marcu, Maria Stamate, Sonia Bumbar, Caitlyn Keenan, Alexia Niculescu, Iulia Șova.
Cserejátékosok: Briana Brici (kapus), Daiana Oneț, Rebeca Neagu, Shaira Pera, Mara Bâtea, Tania Maier, Varó Helga, Loreana Mihăilesc. Stáb: Călin Sălăgean (vezetőedző), Carina Ciurean (kinetoterapeuta).

Szoros meccsen győzött a Vasas Femina

Megszerezte második győzelmet az élvonalbeli női labdarúgó bajnokságban a székelyudvarhelyi futballcsapat, amely szombaton a gyulafehérváriak ellen nyert hazai pályán

Eredmény: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Gyulafehérvári Unirea 2–1 (2–0), gólszerzők Toásó (36.) és Zănoagă (45.), illetve Pascu (85.). A Vasas kezdőcsapata: Lengyel Kriszta – Aura Zănoagă, Teodora Șerbănuță, Hornok Réka, Benczédi Boglárka, Horváth Anita, Genoveva Roșie, Krall Tímea, Tóásó Petra, Török Lilla, Sólyom Henrietta. Vezetőedző: Vágó Attila

További eredmények: Besztercei Gloria–Nagyszenbeni FC Hermannstadt 6–0 és Szamosújvári Atletic Olimpia–Konstancai Farul 1–8.