Folytatja menetelését a marosvásárhelyi női focicsapat

Székely Sport 2023. április 23., 17:19 utolsó módosítás: 2023. április 23., 17:20

Zsinórban az ötödik győzelmét gyűjtötte be a Marosvásárhelyi SE női labdarúgócsapata az 1. Liga alsóházi rájátszásában, az 5. forduló vasárnapi játéknapján 4–0-ra nyert az Aradi Piroș Security vendégeként.

A bajnokság alsóházi rájátszásának felét a Marosvásárhelyi SE maximális pontszámmal és 13-1-es gólkülönbséggel zárta Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyiek negyedóra játékot követően már előnybe kerültek, de Biró Anna korai találata ellenére a második felidő elejéig kiegyensúlyozott volt a mérkőzés. Aztán sikerült gólra váltani az adódó helyzeteket, Biró Anna kétszer volt eredményes, így mesterhármasig jutott, a végeredményt pedig Csóka Antónia állította be.

A bajnokság alsóházi rájátszásának felét a Marosvásárhelyi SE maximális pontszámmal és 13-1-es gólkülönbséggel zárta. Az együttes továbbra is a második helyen áll, három ponttal lemaradva a CSM Alexandriától, amely vele szemben hat pontos előnnyel kezdte a rájátszást.

Mihály Sándor vezetőedző természetesen elégedetten értékelt a mérkőzés után: „A csapat egy nagyon jó pillanatban van. Most már hála Istennek sikerül meccsről meccsre kimagaslóan teljesíteni. Ezek az eredmények úgy gondolom, hogy önmagukért beszélnek, egyre jobban játszunk és ez jót tesz az önbizalmunknak. Gratulálok a lányoknak, nagy akaraterővel és munkamennyiséggel küzdötték végig a mérkőzést. Köszönöm edzőtársam, Kristály Hunor és elnökünk, Székely András áldozatos munkáját” – nyilatkozta a szakvezető a klub közösségi oldalának.

Női labdarúgás, rájátszás, alsóház, 5. forduló:
Aradi Piroș Security–Marosvásárhelyi SE 0–4 (0–1).
Gólszerzők: Bíró Anna 3, Csóka Antónia 1.