Egy év után csap össze ismét a magyar labdarúgó-válogatott a német együttessel, és Marco Rossi szövetségi kapitány csapata arra készül, hogy a tavalyi Eb-n elért bravúros, 2–2-es döntetlen alkalmával mutatott teljesítményét szombaton hazai pályán a Nemzetek Ligája A divíziójának harmadik fordulójában is megismételje.
A magyar nemzeti együttes két nehéz mérkőzés után várja a találkozót, melyek közül az elsőt, Anglia ellen hazai pályán 1–0-ra megnyerte, míg a másodikon, kedden 2–1-re kikapott az Európa-bajnok olaszok vendégeként.
A szombati találkozó előtt nagy kérdés, hogy a csapat kulcsemberei ki tudták-e pihenni magukat, illetve, hogy Rossi mennyit változtat a kezdőcsapatán, amely a mezőnyjátékosok tekintetében mindkét meccsen ugyanaz volt.
Egyértelműen nem a magyar válogatott a találkozó esélyese, ugyanakkor önbizalmat adhat a játékosoknak, hogy a tavalyi Eb-n kiválóan futballoztak mostani riválisuk ellen. A meccs emléke így korántsem a játék minősége miatt lehet fájó, hanem azért, mert Leon Goretzka hajrában lőtt góljával a magyar csapat elbukta a győzelmet és azzal a továbbjutást csoportjából.
A németek eddig két döntetlent értek el az NL-ben. A magyar válogatott 53. alkalommal találkozik a német együttessel, eddig 24-szer Németország, 17-szer az NDK és 11-szer az NSZK volt az ellenfél. A mérleg: 20 magyar és 17 német győzelem, valamint 15 döntetlen.
Nem mondható jónak a román labdarúgó-válogatott szereplése a Nemzetek Ligájában, a B csoportban eddig két vereséget könyvelt el, mindkétszer idegenben maradt alul. Előbb 2–0-ra Montenegrótól, aztán 1–0-ra Bosznia-Hercegovinától kaptak ki. Szombaton este hazai találkozót játszanak, a Rapid-Giulești Stadionban a finneket látják vendégül.
A válogatott újabb kudarca végzetes lehet a szövetségi kapitány, Edward Iordanescu számára. Egyes információk szerint ha veszít, akkor menesztik a várhatóan telt házas összecsapást követően. A szakember továbbra is fenntartja, hogy hosszú távú tervei vannak a kispadon.
Pedig a tréner az eddigi négy meccsén nyeretlen, az első két Nemzetek Ligája-mérkőzés után pedig nulla és góllal áll, de reméli, hogy a Finnország elleni győzelemmel nagy lendületet kaphat.
„A finn válogatott a csoport legösszetettebb csapata, de egy győzelemmel egy pontra lennénk tőlük. A bizalmam továbbra is erős, sőt, megingathatatlan, ahogy az a remény is, hogy egy pozitív eredménnyel az egész helyzet a mi javunkra változhat. Ráadásul tudom, hogy a játékosoknak pozitív eredményre van szüksége az áttöréshez" – fejtette ki a pénteki sajtótájékoztatón.
Mind a magyarok, mind a románok összecsapása 21 óra 45 perctől kezdődik, előbbit a Digi Sport 2 és a Prima Sport 2, utóbbit az Antena 1 TV élőben közvetíti.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.
Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!