FK Csíkszereda: vereséggel felérő döntetlen

Székely Sport 2023. február 25., 13:59

Meglepetésre csak 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga első tavaszi mérkőzésén. A csíkiak 2–0-ra vezettek, de mindkét félidő hosszabbításában kaptak egy-egy gólt a Progresul Spartac csapatától.

Nem hozta lázba a csíki szurkolókat az FK Csíkszereda első idei hazai mérkőzése a labdarúgó 2. Ligában, a szombat délelőtti találkozóra a lelátóknak még a fele sem telt meg, azonban mindkét csapatot hangos szurkolótábor buzdította: a házigazdákat a fáradhatatlan Lokálpatrióták csoportja, a vendégeket pedig egy kb. 15 fős különítmény.

Mindkét csapatnak már az első félidőben kényszercserét kellett végrehajtania: a hazaiaknál Csürös Attila helyére Veres Szilárd állt be a 13. percben, a vendégeknél pedig a 30. percben Radu helyét Tudorache vette át.

Eredményesen játszott az első 45 percben az FK Csíkszereda, uralta a játékot.

A 14. percben Gál-Andrezly tört be bal oldalon a 16-os területére, a kapu elé laposan beívelt labdát pedig Ignas Kružikas két méterről a hálóba lőtte (1–0). A 36. percben növelte előnyét az FK, Szufián Dzsebari volt eredményes, aki mintegy 14 méterről, egy szép összjáték végén a jobb alsóba lőtte a labdát (2–0).

A vendégeknek az első félidőben egyetlen helyzetük volt, és az góllal zárult.

A szünet előtti ráadásban egy csíki kapu elé beívelt labdát Karácsony Márk kapus csak kiütni tudott, a vendégekhez pattanó labdát pedig Ionuț Tudorache mintegy tíz méterről, a kapu felső sarkába lőtte (2–1).

Nagy küzdelmet hozott a második félidő, amelyben a székelyföldi együttes egyetlen nagy gólhelyzetet sem tudott kialakítani.

A vendégek a 73. percben egyenlíthettek volna, de Tudorache öt méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

Saját térfelére szorította a hazaiakat a vendégcsapat a hajrában,

s a hosszabbítás harmadik percében Puricehez került a labda, lövése egy csíki játékoson megpattanva jutott a kapuba (2–2).

A kiesés ellen harcoló bukarestiek nagyot küzdöttek, ponttal távoztak Csíkszeredából. Az FK Csíkszereda nagyon megnehezítette a helyzetét, a szombaton délben elveszített két pontja miatt csökkentek a felsőházi rájátszásba jutási esélyei. A következő fordulóban, pénteken este 7 órától a Galaci Oțelul vendégeként játszanak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 17. forduló:

FK Csíkszereda–Bukaresti Progresul Spartac 2–2 (2–1).
Gólszerzők: Ignas Kružikas (14. perc) és Szufián Dzsebari (36.), illetve Ionuț Tudorache (45+1.) és Andrei Purice (90+3.).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Kovács Márk (Omar El-Sawy, 46.), Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Paul Pîrvulescu ( Marvin Schieb, 90.), Csürös Attila (Veres Szilárd, 13.), Kovács Lóránt ( Eperjesi Gábor, 75.), Szufián Dzsebari, Roberto Romeo, Ignas Kružikas (Jelena Richárd, 75.), Peter Gál-Andrezly. Stáb: Werner Bürger (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Tiberiu Lung (kapusedző), László Csaba (technikai igazgató), dr. Bachner István László (sportorvos), Claudiu Cazan (csapatképviselő).
Progresul Spartac: Boison Winney – Nicolae Leafu, Felix Menn, Dănilă Parfeon, Mihai Șandru (Mario Dumitru, 88.), Silvian Matei, Ionuț Costea (Andrei Purice, 46.), Giovanni Petcu (Andrei Matei, 80.), Ciprian Stanciu, Eduard Radu (Ionuț Tudorache, 30.), Nicolas Tong (Andrei Ohaci, 46.). Stáb: Andrei Erimia (vezetőedző), Alexandru Popa (másdedző), Robert Oancea (csapatmenedzser), Cristian Matache (kinetoterapeuta).
Játékvezetők: Eduard Ioniță (Tulcea), Cosmin Bojan (Marosvásárhely), Vlase Daniel (Galac), Marius Nechita Chioran (Florești).
Megfigyelők: Romeo Malac (Temesvár) és Cristian Sava (Bákó).