Fiatal csapattal lépett pályára az FK Csíkszereda a Debrecen utánpótlása ellen

Horváth Bálint Ottó , Székely Sport 2024. február 05., 19:35 utolsó módosítás: 2024. február 05., 19:40

Az FK Csíkszereda második törökországi edzőmeccsén is három gól esett, ezúttal azonban ezeket az ellenfél szerezte. Ilyés Róbert vezetőedző leginkább a fiatal játékosoknak adott lehetőséget a Debreceni VSC II. ellen.

Az FK fiataljai nem tudtak lépést tartani az ellenfél által diktált ritmussal Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

Az első barátságos mérkőzésén az FK Csíkszereda szombaton 3–0-ra nyert a bolgár másodosztályú Dobrudzsa Dobrics ellen, hétfőn pedig a magyar harmadosztályban érdekelt DVSC utánpótláscsapata volt az ellenfele.

Az elejétől a debreceniek uralták a játékot, és az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. A csíkiak két veszélyes ellentámadást vezettek, de ezeket László Norbert és Jakab Krisztián nem tudta kihasználni.

A játék képe a második félidőre sem változott, ráadásul az 57. percben háromra nőtt a különbség. Az utolsó félórára számos cserével próbálkozott Ilyés Róbert vezetőedző, de a végéig az FK csak egy kapufáig jutott, ezt Anderson Santos jegyezte.

„Ezúttal a fiatalok kaptak lehetőséget, az ők nagyobb intenzitás melletti teljesítményét akartam látni. A debreceni utánpótláscsapat jóval összeszokottabb, látszott, hogy jól ismerik egymást, magasabb ritmust diktáltak, amivel a mi fiataljaink nem tudtak lépést tartani” – értékelte a látottakat a lefújás után Ilyés Róbert vezetőedző.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda–DVSC II. 0–3 (0–2).

Gólszerzők: Kocs-Washburn Erik (21.), Gellén Balázs (39.), Cibla Flórián (57.).
FK Csíkszereda: Simon Máté (Csíki Szabolcs, 46.) – Dezamits Dominik, Szőke Lénárd, Gergely Botond, Marrone Salvatore – Szondi Botond, Bödő Efraim, Nistor Ákos – Leczki Norbert, László Norbert, Jakab Krisztián. A 60. perctől: Csíki Szabolcs – Dezamits Dominik, Csürös Attila, Anderson Santos, Pintér Bence, Bakos Ervin, Balogh Szilárd, Jelena Richárd, Ronai Róbert. Vezetőedző: Ilyés Róbert.