Jól indult a törökországi edzőtábor, Ilyés Róbert tanítványai magabiztosan kezdték a meccset, magasan próbáltak letámadni, ebből pedig több szögletet is kiharcoltak, viszont gólra váltani egyiket sem sikerült.
Az első találat a 18. percben esett, Balogh szerzett labdát, kiváló ütemben ugratta ki Jelenát, aki higgadtan passzolt a kapuba a hálóőr lába között (0–1). Nem kellett sokat várni a másodikra sem, még félóra sem telt el, Gyenge felszabadítását követően Nistor hozza helyzetbe Jelenát, aki ezúttal sem hibázik, máris kétgólos az FK Csíkszereda előnye (0–2).
Szünet előtt Anderson Santos szerezhette volna meg a csíkiak harmadik találatát, viszont a kapus védeni tudott. A második játékrész elején mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de a pontos befejezések rendre elmaradtak.
A 67. percben Bakos könyörtelenül kihasználja a bolgár védők hibáját, higgadtan passzolt a kapuba (0–3).
„Hasznos felkészülési mérkőzés volt. Mind a két félidővel elégedett vagyok. Bíztató amit a fiúk mutattak, remélem, hogy tudjuk tartani ezt a szintet. A védekezésünk stabil volt, nem kaptunk gólt. Az ellenfél inkább erőt próbált mutatni, de erre gyors játékkal válaszoltunk. Leginkább a védekezésből a támadásba való átmenettel vagyok elégedett. Ehhez sokat tett hozzá Anderson Santos” – értékelt az összecsapást követően a csíkiak vezetőedzője, Ilyés Róbert.
A meccs összképét tekintve megérdemelten győzött az FK Csíkszereda, amely hétfőn újabb felkészülési mérkőzést játszik.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!