Győzelemmel indította a törökországi edzőtábort az FK Csíkszereda

Sebestyén Ervin 2024. február 03., 21:13

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda szombaton, ellenfele a bolgár Dobrudzsa Dobrics volt. Szünetben már két góllal vezettek a csíkiak, végül pedig 3–0-s győzelmet ünnepelhettek.

Bakos állította be a végeredményt a bolgárok ellen. Korábbi felvétel Fotó: FK Csíkszereda/ Pál Zoltán

Jól indult a törökországi edzőtábor, Ilyés Róbert tanítványai magabiztosan kezdték a meccset, magasan próbáltak letámadni, ebből pedig több szögletet is kiharcoltak, viszont gólra váltani egyiket sem sikerült.

Az első találat a 18. percben esett, Balogh szerzett labdát, kiváló ütemben ugratta ki Jelenát, aki higgadtan passzolt a kapuba a hálóőr lába között (0–1). Nem kellett sokat várni a másodikra sem, még félóra sem telt el, Gyenge felszabadítását követően Nistor hozza helyzetbe Jelenát, aki ezúttal sem hibázik, máris kétgólos az FK Csíkszereda előnye (0–2).

Szünet előtt Anderson Santos szerezhette volna meg a csíkiak harmadik találatát, viszont a kapus védeni tudott. A második játékrész elején mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de a pontos befejezések rendre elmaradtak.

A 67. percben Bakos könyörtelenül kihasználja a bolgár védők hibáját, higgadtan passzolt a kapuba (0–3).

„Hasznos felkészülési mérkőzés volt. Mind a két félidővel elégedett vagyok. Bíztató amit a fiúk mutattak, remélem, hogy tudjuk tartani ezt a szintet. A védekezésünk stabil volt, nem kaptunk gólt. Az ellenfél inkább erőt próbált mutatni, de erre gyors játékkal válaszoltunk. Leginkább a védekezésből a támadásba való átmenettel vagyok elégedett. Ehhez sokat tett hozzá Anderson Santos” – értékelt az összecsapást követően a csíkiak vezetőedzője, Ilyés Róbert.

A meccs összképét tekintve megérdemelten győzött az FK Csíkszereda, amely hétfőn újabb felkészülési mérkőzést játszik.

Felkészülési mérkőzés,
Dobrudzsa Dobrics–FK Csíkszereda 0–3 (0–2),
gólszerzők: Jelena (18., 29.), és Bakos (67.).

Dobrudzsa Dobrics: 1. Georgi Argilaskíj (25. Alekszej Andejev, a 46. perctől) – 14. Sztilján Nikolov, 28. Zdravko Szerafimov, 8. Milyen Gamakov, 4. Borisz Ivanov – 11. Bruno Amado, 23. José Silva, 15. Sherif Osman , 17. Rael Lolala (31. Andrian Dimitrov, a 46. perctől) – 9. Preszláv Jordanov, 12. Emanuil Manev. Vezetőedző: Radomir Todorov.
FK Csíkszereda az első félidőben: 33. Gyenge Szilárd – 23. Nagy János, 5. Kelemen Dávid, 3. Apro Claudiu, 77. Gál-Andrezly Peter – 11. Anderson Santos, 16. Pintér Bence, 30. Nistor Ákos – 9. Babati Benjamin, 32. Jelena Richárd, 19. Balogh Szilárd. Vezetőedző: Ilyés Róbert.
FK Csíkszereda a második félidőben: 23. Karácsony Márk – 17. Bloj Ervin, 57. Gergely Botond, 13. Csürös Attila, 4. Marrone Salvatore – 15. Bakos Ervin (79. Nistor Ákos), 8. Veres Szilárd, 53. Szondi Botond – 10. Jebari Soufiane, 7. Makrai Gábor, 6. Kovács Lóránt.