Hirdetés

Fenyegetőzik és követeli a Sepsi elleni meccs újrajátszását az FCU Craiova tulajdonosa

Adrian Mititelu biztos benne, hogy a meccset újrajátsszák, ellenkező esetben hatalmas botrány lesz
Fotó: Facebook/Adrian Mititelu

2023. március 05., 13:25

Kedden várható új döntés a Sepsi OSK–FCU Craiova felfüggesztett mérkőzés ügyében, a Román Labdarúgó-szövetség fellebbviteli bizottsága ekkor tartja az újabb tárgyalását. Adrian Mititelu, az oltyán klub tulajdonosa szerint hatalmas botrány lesz, ha nem játsszák újra a meccset.

2023. március 05., 13:25

A fellebbviteli bizottság múlt csütörtöki ülésén nem született döntés, március 7-re, keddre halasztották a január 29-ei sepsiszentgyörgyi bajnoki mérkőzés ügyét, amelyet a craiovai szurkolók magyarellenes skandálásai miatt felfüggesztettek. Addig a fegyelmi bizottság döntése van érvényben, azaz a székelyföldiek zöld asztalnál 3–0-ra megnyerték a találkozót.

Kapcsolódó

Hirdetés

Az olytán klub tulajdonosa, Adrian Mititelu ezt a határozatot semmiképp nem akarja elfogadni, szerinte a hétfő esti Sepsi OSK–Kolozsvári CFR mérkőzés végéig az FCU Craiova foglalja el a hatodik helyet, két ponttal megelőzve a háromszéki együttest, miután szombaton este hazai pályán 1–0-ra legyőzték az FC Botoșani-t.

Azok a pontok, amiket vadásznak, nem léteznek, a Sepsinek nincs 41 pontja, pontosan 38 pontja van, talán akkor gyűlik össze, ha legyőzi a Kolozsvári CFR-t”

– mutatott rá Adrian Mititelu. Kiemelte, biztos benne, hogy a meccset újrajátsszák, mert az aktában minden feljegyzés az ők javunkra szól, a szabályzatban nincs olyan rendelkezés, amely a döntés helybenhagyására utalna.

Kapcsolódó

Adrian Mititelu megjegyezte, ha nem játsszák újra a mérkőzést, hatalmas botrány lesz, és olyan gesztusra készül, amit még senki sem tett a román futball történetében.

„Nem mondom el, hogy mit, mert utána azt feltételezik, hogy nyomást akarok gyakorolni a bizottságra. Biztosíthatom önöket, hogy ha más döntést hoznak, akkor olyan gesztust fognak látni, amely 500 évig fennmarad a román futball történetében” – fenyegetőzött az FCU Craiova közösségi oldalán.

A döntésnek nagy súlya van, hiszen a Szuperliga alapszakaszának végén a Sepsi OSK és az FCU Craiova a hatodik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyért küzdenek.

A sepsiszentgyörgyiek a 29. forduló zárómérkőzésén hétfőn 20.30-tól a címvédő Kolozsvári CFR-t fogadják, és jelenleg egy ponttal előzik meg a craiovai vetélytársukat, az ellenük zöld asztalnál 3–0-ra megnyert mérkőzésnek is köszönhetően.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 29. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
29
18
7
4
52-27
61
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
29
19
3
7
50-28
60
3
FCSB FCSB
29
16
6
7
50-35
54
4
Bukaresti Rapid Rapid
29
15
7
7
39-24
52
5
Universitatea Craiova U Craiova
29
15
6
8
35-26
51
6
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
28
11
7
10
34-28
40
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
28
10
9
9
43-29
39
8
Kolozsvári U Kolozsvári U
29
8
10
11
25-33
34
9
FC Voluntari Voluntari
29
8
9
12
27-31
33
10
Petrolul Ploiești Petrolul
29
10
3
16
27-44
33
11
Chindia Târgoviște Chindia
29
7
10
12
31-41
31
12
FC Botoșani Botoșani
29
7
10
12
28-43
31
13
FC Hermannstadt Hermannstadt
29
10
8
11
29-29
29
14
Aradi UTA UTA
29
6
9
14
28-39
27
15
FC Argeș Pitești FC Argeș
29
6
9
14
21-40
27
16
CS Mioveni Mioveni
29
4
9
16
22-44
21
FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Félbeszakadt az FK Csíkszereda galaci mérkőzése

A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Székelyhon

Szánkózásból tragédia Gyergyóremete közelében

Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vontatott szán felborult.

`
Krónika

Jelentett a román titkosszolgálatnak a kétszeres BEK-győztes erdélyi magyar sikeredző

Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.

Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Főtér

Vadim Tudor AUR-os lánya mosolyogva vágja a piros-fehér-zöld tortát, síró Orbán nézi a faliképről – hírek pénteken

Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.

Ez is érdekelheti

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Elkísérhetik csapatukat a bajnok elleni találkozóra az FK Csíkszereda drukkerei

A román labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 24. fordulójában a bajnoki címvédő FCSB lesz az FK Csíkszereda ellenfele vasárnap este. A székelyföldi klub szurkolói buszt indít a bukaresti mérkőzésre.

Bocsánatot kért a bakijaiért az FK Csíkszereda kapusa

Az FK Csíkszereda nem tudta kihasználni riválisai botlását, súlyos galaci vereségével továbbra is a 14. helyen áll a labdarúgó élvonalban – összegez a magyar és a román szaksajtó a piros-fehérek hétfő esti fiaskóját követően.

Csúnyán elszúrta az elejét, képtelen volt javítani az FK Csíkszereda (videóval)

Hatalmas kapushibát és egy bombagólt követően gyorsan hátrányba került az FK Csíkszereda a Galaci Oțelul otthonában. A folytatásban sem talált magára Ilyés Róbert csapata, a házigazda a szünet után a harmadik találatával könnyedén húzta be a győzelmet.

Félbeszakadt az FK Csíkszereda galaci mérkőzése

A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.

Hidegzuhany a fővárosban: a Kolozsvári CFR kiütötte az FCSB-t (videóval)

Hiába szerzett villámgyors vezetést az FCSB, a Kolozsvári CFR átvette az irányítást Bukarestben, és szervezett, hatékony játékával 4–1-re megnyerte a rangadót, amellyel fontos lépést tett az élmezőny felé a labdarúgó Szuperligában.

Ilyés Róbert: egyre pozitívabb dolgok történnek most a csapaton belül

A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.

A felsőházért küzdő csapathoz szerződött a Sepsi OSK korábbi csatára

Közel egy éve nem volt csapata a horvát támadónak, miután távozott a Sepsi OSK-tól. Gabriel Debeljuh visszatért a hazai élvonalba, a Galaci Oțelullal egyezett meg.

Visszaigazoltak Magyarországra az FK Csíkszereda volt labdarúgói

A téli szünetben távozott az FK Csíkszeredától többek között Ferenczi János és Szabó Bálint, és közben kiderült, hogy mindketten magyarországi klubokhoz szerződtek.

Bemutatták az FK Csíkszereda svéd szerzeményét

Hivatalosan is bemutatta új, svéd középpályását az FK Csíkszereda: Wilhelm Loeper – két héttel a szerződtetésének bejelentése után – a hétvégén megérkezett a csapathoz, és keddtől már csatlakozott a piros-feketék edzéseihez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!