Hirdetés

Fejjel nyerte meg meccsét az FK Csíkszereda a feleki sárban

Még megvan az esélye, hogy a felsőházba jusson
Fotó: Veres Nándor

2022. március 05., 15:04

Megnyerte idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában. Két találatukat is fejesgóllal jegyezték a székelyföldiek a Sellenberk ellen, így megmaradtak esélyeik a felsőházi rájátszásba jutáshoz.

2022. március 05., 15:04

Havazott Feleken, ahol hazai mérkőzéseit rendezi a Szeben megyei gárda, a pályáról letakarították ugyan a havat a meccs kezdetére, de a játék képére rányomta bélyegét a rossz minőségű gyepszőnyeg. A csíkiakat a Lokálpatrióták szurkolói csoport is elkísérte, ahol végig hangosan buzdították kedvenceiket.

Hirdetés

Az első félidőt az FK Csíkszereda uralta, de csak egyetlen nagy gólhelyzetet tudott kialakítani, a 39. percben Marrone tört be a 16-oson belülre, azonban a hazai kapus lábai elől elcsípte a labdát. A vendégek egyetlen egyszer lőttek kapu felé az első 45 percben.

Hazai gólhelyzettel kezdődött a második játékrész, Rotar veszélyes lövését védte Gyenge. Az 57. percben az eredményjelzőn is megmutatkozott a vendégek fölénye, Gál-Andrezly jobb oldali centerezését Jelena hat méterről a hosszúba fejelte (0–1).

A 69. percben egyenlíthetett volna a Sellenberk, Ciocâlteu lövésénél azonban újból résen volt a csíkiak hálóőre. A 77. percben növelte előnyét a székelyföldi alakulat: Dzsebeari újabb jobb oldali beívelését ezúttal Marvin Schieb védhetetlenül a felső léc alá fejelte (0–2). Ezzel pedig nagyban el is dőlt, kié lesz a három pont.

Az utolsó percekben egész csapatával támadott a Sellenberk, így egy ellentámadásból a vendégek meglepték őket, a 91. percben a frissen beállt Hernado Orte a félpályáról a kapuig vitte a labdát, majd Gal kapus mellett a hálóba lőtte (0–3).

Ezzel az utolsó játéknapban dől el, hogy az FK Csíkszereda odaér-e a rájátszás felsőházába, ellenfelei közül még az FC Buzău és a Concordia Chiajna is később lép pályára.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 18. forduló:

Sellenberki SK–FK Csíkszereda 0–3 (0–0).
Gólszerzők: Jelena Richárd (57.), Marvin Schieb (77.) és Hernado Orte (91.).
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Iulian Cătălin Brînză és Mihăiță Adrian Noroc (mindketten Botoşani); tartalék: Marius Chițu (Târgovişte). Megfigyelők: Silviu Crângaşu (Ploieşti) és Romeo Malac (Temesvár).
Sellenberki SK: Gal – Telcean (Cîrstean, 60.), Natea, Crișan, Monea, Boboc (Curtean, 79.), Tătar (Arhirii, 14.), Luca, Cărăruș (Buzan, 79.), Ciocâlteu, Rotar (Mubele, 60.). Vezetőedző: Eugen Beza
FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Gergely, Apró, Marrone, Csürös, Kovács (Csiszer, 87.), Gál-Andrezly (Ivanovici, 87.), Dzsebari (Bara, 80.), Schieb (Hernando, 87.), Jelena (Metoyan, 73.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodedző: Bajkó Barna.

Labdarúgó 2. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 18. forduló

2. Liga, 2021–2022

Astra Giurgiu:
Astra Giurgiu:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát

Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Újabb kulcsjátékos távozott az ASA-tól, másodosztályú társaikkal gyakorolnak

Javában zajlanak az edzések a labdarúgó 2. Liga új szezonjára készülő Marosvásárhelyi ASA-nál, a csapat öt barátságos mérkőzést játszik. A klub egyelőre egyetlen érkezőről sem számolt be, a távozók listájára viszont újabb kulcsjátékos neve került fel.

Volt csapatával lemaradt a feljutásról, mégis a 2. Ligában folytatja Fülöp Loránd

Alig egy szezon után távozott a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului csapatától Fülöp Loránd, aki a sikertelen osztályozó után klubot váltott, és a megyei vetélytárs Cetatea Suceavához igazolt, amely feljutott a másodosztályba.

Még semmi nem dőlt el, dagad a feljutási botrány

Tovább gyűrűzik a CSL Ștefăneștii de Jos feljutása körüli botrány. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határozatáig elhalasztotta a 3. Liga 2025–2026-os idényének hivatalos hitelesítését.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

Emelkedtek a játékvezetői díjak a 2. és a 3. Ligában

Jelentősen emelkedett a romániai labdarúgó-bajnokságokban közreműködő játékvezetők és hivatalos személyek díjazása a 2026–2027-es idényre. A módosítás a 2. és a 3. Ligát érinti, az élvonalban egyelőre változatlanok maradtak a tiszteletdíjak.

Egy hónapja kiesett a Szuperligából, most fizetésképtelenségi eljárás alá került a csapat

Alig egy hónappal a Szuperligából való kiesése után fizetésképtelenségi eljárás alá került az Unirea Slobozia. A klub közel kétmillió eurós adósságállománnyal rendelkezik, vezetői ugyanakkor továbbra is a visszajutást tűzték ki célul.

Megkapta a licencet, készülhet a 2. Ligára a Marosvásárhelyi ASA

Biztosan indul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Marosvásárhelyi ASA, miután a klub szerdán délután közölte, hogy megkapta a részvételhez szükséges licencet.

Folytatódik a vb-láz, bőséges sportkínálat vár szombaton

Folytatódik a labdarúgó-világbajnokság csoportköre, bemutatkozik többek között Brazília, Svájc és Törökország is. A szombati sportműsorban emellett Forma–1, Le Mans, vízilabda, kézilabda és tenisz is helyet kapott.

Kitört a botrány az egyik feljutó miatt, újrajátszhatják a 2. ligás osztályozókat

Hatalmas botrány alakult ki a román labdarúgásban, miután a 2. Ligába frissen feljutott CSL Ștefăneștii de Jos ellen súlyos vádak merültek fel. A klubot okirathamisítással vádolják, a kétpontos büntetését pedig a szövetség nem hozta nyilvánosságra.

Meglepetés az osztályozón: először szerepelhet a másodosztályban a Popești-Leordeni

Története legnagyobb sikerét érte el a SC Popești-Leordeni, amely 2–0-ra legyőzte a Gyulafehérvári CSM Unireát a másodosztályba jutásért rendezett osztályozó döntőjében, így először szerepelhet a román labdarúgás második vonalában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!