Fejjel nyerte meg meccsét az FK Csíkszereda a feleki sárban

Dobos László 2022. március 05., 15:04

Megnyerte idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában. Két találatukat is fejesgóllal jegyezték a székelyföldiek a Sellenberk ellen, így megmaradtak esélyeik a felsőházi rájátszásba jutáshoz.

Még megvan az esélye, hogy a felsőházba jusson Fotó: Veres Nándor

Havazott Feleken, ahol hazai mérkőzéseit rendezi a Szeben megyei gárda, a pályáról letakarították ugyan a havat a meccs kezdetére, de a játék képére rányomta bélyegét a rossz minőségű gyepszőnyeg. A csíkiakat a Lokálpatrióták szurkolói csoport is elkísérte, ahol végig hangosan buzdították kedvenceiket.

Az első félidőt az FK Csíkszereda uralta, de csak egyetlen nagy gólhelyzetet tudott kialakítani, a 39. percben Marrone tört be a 16-oson belülre, azonban a hazai kapus lábai elől elcsípte a labdát. A vendégek egyetlen egyszer lőttek kapu felé az első 45 percben.

Hazai gólhelyzettel kezdődött a második játékrész, Rotar veszélyes lövését védte Gyenge. Az 57. percben az eredményjelzőn is megmutatkozott a vendégek fölénye, Gál-Andrezly jobb oldali centerezését Jelena hat méterről a hosszúba fejelte (0–1).

A 69. percben egyenlíthetett volna a Sellenberk, Ciocâlteu lövésénél azonban újból résen volt a csíkiak hálóőre. A 77. percben növelte előnyét a székelyföldi alakulat: Dzsebeari újabb jobb oldali beívelését ezúttal Marvin Schieb védhetetlenül a felső léc alá fejelte (0–2). Ezzel pedig nagyban el is dőlt, kié lesz a három pont.

Az utolsó percekben egész csapatával támadott a Sellenberk, így egy ellentámadásból a vendégek meglepték őket, a 91. percben a frissen beállt Hernado Orte a félpályáról a kapuig vitte a labdát, majd Gal kapus mellett a hálóba lőtte (0–3).

Ezzel az utolsó játéknapban dől el, hogy az FK Csíkszereda odaér-e a rájátszás felsőházába, ellenfelei közül még az FC Buzău és a Concordia Chiajna is később lép pályára.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 18. forduló:

Sellenberki SK–FK Csíkszereda 0–3 (0–0).
Gólszerzők: Jelena Richárd (57.), Marvin Schieb (77.) és Hernado Orte (91.).
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Iulian Cătălin Brînză és Mihăiță Adrian Noroc (mindketten Botoşani); tartalék: Marius Chițu (Târgovişte). Megfigyelők: Silviu Crângaşu (Ploieşti) és Romeo Malac (Temesvár).
Sellenberki SK: Gal – Telcean (Cîrstean, 60.), Natea, Crișan, Monea, Boboc (Curtean, 79.), Tătar (Arhirii, 14.), Luca, Cărăruș (Buzan, 79.), Ciocâlteu, Rotar (Mubele, 60.). Vezetőedző: Eugen Beza
FK Csíkszereda: Gyenge – Takács, Gergely, Apró, Marrone, Csürös, Kovács (Csiszer, 87.), Gál-Andrezly (Ivanovici, 87.), Dzsebari (Bara, 80.), Schieb (Hernando, 87.), Jelena (Metoyan, 73.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodedző: Bajkó Barna.