Hogyan jut így a felsőházba a Sepsi OSK? Gól nélküli döntetlen a kolozsváriak ellen

Sebestyén Ervin 2024. február 25., 16:26

Kulcsfontosságú mérkőzést játszott a Sepsi OSK hazai pályán a Kolozsvári U ellen a labdarúgó Szuperliga 27. fordulójában. Hiába játszott veszélyesebben a háromszéki klub, gól nélküli döntetlen lett a vége és ezzel nagyon távol került a felsőháztól.

Hiába minden igyekezet, ezúttal sem talált be a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Zsinórban négy elbukott találkozót követően fogadta a Kolozsvári U-t a Sepsi OSK, a tét hatalmas volt, ugyanis mindkét gárdának kellett a győzelem, ha az alapszakasz végén a legjobb hatban akar végezni. Ennek megfelelően elővigyázatosan kezdtek a csapatok, nem akartak túl sokat kockáztatni.

Az első 45 percben igazán nagy lehetőség egyik fél előtt sem adódott, a hazai klub inkább pontrúgásokból próbált veszélyeztetni, de igazán nagy gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni. Pontatlanok voltak a passzok a középpályán és az ellenfél térfelén egyaránt, így volt miben javulni a második félidőre.

Szünetben hármat cserélt Bernd Storck vezetőedző: Kecskés, Oroian és Rodríguez maradt az öltözőben, Kallaku, Bogdan Oteliță és Varga Kevin érkezett a második játékrészre. Bátrabban kezdett ezúttal a Sepsi OSK, az 50. percben Dumitrescu beadását követően Kevin fejelhetett kapura, azonban a kapus sikeresen hárította.

Egy órányi játékot követően Matei ugyan gyönyörű gólt lőtt, azonban mielőtt a rutinos játékos elé került volna a játékszer Ninaj kézzel ért a labdába, így maradt a 0–0.

Nem sokkal később ismét ő próbálkozhatott volna jó helyzetből, de luftot rúgott.

A hajrában inkább a hazaiak birtokolták a labdát, viszont nem tudtak igazán nagy veszélyt teremteni a kolozsvári kapu előtt. A 92. percben szinte a semmiből vezetést szerezhettek volna a vendégek: Daniel Popa mehetett ziccerbe a kapussal szemben, viszont Moldovan hatalmas bravúrral védeni tudott.

A Sepsi OSK zsinórban ötödik bajnokiján marad nyeretlen, azonban négy vesztes meccs után sikerült egy pontot begyűjteniük. Legközelebb az FC Botoșani otthonában lép pályára február 29-én, ahol kötelező lenne a győzelem.