Ez nem a házigazdák fordulója a 2. Ligában

Sebestyén Ervin 2022. november 12., 13:58

Hét összecsapást rendeztek szombaton a román labdarúgó másodosztály 14. fordulójában, azonban nagy meglepetésre egy sem végződött hazai sikerrel. Mindössze három döntetlent tudtak kiharcolni a házigazdák, a vendégek négy találkozón távoztak három ponttal.

Egyik házigazda sem tudott nyerni az eddigi nyolc meccsen Fotó: Pinti Attila

Pénteken a nyitómeccsen a Bukaresti Steaua 1–0-ra győzött a Concordia Chiajna otthonában, így már ők elindították a sorozatot, amit végül a legtöbb gárda folytatni tudott szombaton.

Az FK Csíkszereda az Konstancai Unirea vendégeként ugyan megszenvedett, de egy hajrában szerzett góllal végül 2–1-re diadalmaskodni tudott és megerősítette a helyét a felsőházban. A Temesvári Poli nyeretlenségi szériája továbbra is folytatódik, ezúttal a Bukaresti Metaloglobus verte meg őket 2–1-re, amely zsinórban harmadik bajnoki győzelmét aratta, ezzel pedig előlépett a 17. helyre.

A Dési Unirea ugyan kétszer is bevette az FC Buzău kapuját, de a pontszerzéshez ez sem volt elég, 3–2-re kikaptak, így pedig az FK Csíkszereda elkerülte őket a pontvadászatban. Nem volt kérdés a győztes kiléte a Viitorul Pandurii Târgu Jiu–Unirea Slobozia találkozón, ugyanis a vendégek 4–0-ra nyertek, mindkét félidőben kétszer voltak eredményesek.

A Progresul Spartac–Temesvári Ripensia (1–1), Sellenberki SK–CSM Slatina (0–0), Brassói FC–Jászvásári Poli (2–2) meccsek egyaránt döntetlennel zárultak, bár a brassói gárda az utolsó másodpercekben szerezte meg az egy pontot érő találatot.

A fordulóban még Bukaresti Dinamo–Újszentesi SK és Galaci Oțelul–Nagybányai Minaur párharcokat rendeznek, előbbit vasárnap 11 órától, utóbbit kedden 20.30-tól.