Az európai ranglista élén a 2019-es Arcah Köztársaságbeli (Hegyi Karabah) Európa-bajnokságon aranyérmes Dél-Oszétia található. A második helyen az öt évvel ezelőtti tornán negyedik helyen végzett, a júliusi, Csíkszeredában rendezett vébéselejtezőn Székelyföld mögött a második helyen továbbjutott Chameria található, míg a harmadik az Eb-bronzérmes Abházia. A negyedik Arcah Köztársaság, mögötte pedig az ötödik pozícióban találjuk Székelyföld válogatottját.
A rangsort az elmúlt öt évben lejátszott mérkőzéseken elért eredmények alapján alakították ki.
Ezzel magyarázható, hogy a legutóbbi, 2018-as CONIFA-világbajokság döntőjének két tagja, a győztes Kárpátalja és a finalista Észak-Ciprus is 0 ponttal található a ranglistán.
Wenczel Kristóf, a csapatot működtető Székelyföld Labdarúgó Egyesület elnöke kiemelte, hogy nagyon örvendetes, hogy ilyen előkelő helyen található a válogatott, hiszen az európai ranglista élmezőnye nagyjából megegyezik a világranglistával.
A CONIFA alelnöke elmondta, hogy a szervezet idei közgyűlését Budapesten rendezik meg február 17–18-án, akkor lesz kisorsolva a női és férfi világbajnokság csoportköre is. A női vébét június 3–8. között Norvégiában, Bodøben rendezik meg, míg a férfiak június 25.–július 6. között Kurdisztánban (Irak) játszanak, mindkét mezőny tagja Székelyföld válogatottja.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!