Az európai ranglista élén a 2019-es Arcah Köztársaságbeli (Hegyi Karabah) Európa-bajnokságon aranyérmes Dél-Oszétia található. A második helyen az öt évvel ezelőtti tornán negyedik helyen végzett, a júliusi, Csíkszeredában rendezett vébéselejtezőn Székelyföld mögött a második helyen továbbjutott Chameria található, míg a harmadik az Eb-bronzérmes Abházia. A negyedik Arcah Köztársaság, mögötte pedig az ötödik pozícióban találjuk Székelyföld válogatottját.
A rangsort az elmúlt öt évben lejátszott mérkőzéseken elért eredmények alapján alakították ki.
Ezzel magyarázható, hogy a legutóbbi, 2018-as CONIFA-világbajokság döntőjének két tagja, a győztes Kárpátalja és a finalista Észak-Ciprus is 0 ponttal található a ranglistán.
Wenczel Kristóf, a csapatot működtető Székelyföld Labdarúgó Egyesület elnöke kiemelte, hogy nagyon örvendetes, hogy ilyen előkelő helyen található a válogatott, hiszen az európai ranglista élmezőnye nagyjából megegyezik a világranglistával.
A CONIFA alelnöke elmondta, hogy a szervezet idei közgyűlését Budapesten rendezik meg február 17–18-án, akkor lesz kisorsolva a női és férfi világbajnokság csoportköre is. A női vébét június 3–8. között Norvégiában, Bodøben rendezik meg, míg a férfiak június 25.–július 6. között Kurdisztánban (Irak) játszanak, mindkét mezőny tagja Székelyföld válogatottja.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!