Olimpia

Újabb spanyol döntetlen, meg kell küzdeniük a továbbjutásért

Horváth Bálint Ottó 2021. június 20., 00:17 utolsó módosítás: 2021. június 20., 00:27

A csoportkör második fordulójában sem tudta megszerezni a győzelmet a spanyol válogatott a labdarúgó Európa-bajnokságon. A lengyelek ellen a vezetés megvolt, de nem tudták megtartani, ráadásul büntetőt is rontottak.

Alvaro Morata a vezető gólt megszerezte, de a spanyol csapat elszalasztotta a győzelmet Fotó: Agerpres

Két nyeretlen együttes találkozott vasárnap késő este Sevillában, az E csoport második fordulójában. A házigazda spanyolok a nyitókörben csak gól nélküli döntetlent játszottak a svédekkel, míg a lengyelek 2–1-re kikaptak a szlovákoktól.

Akárcsak az északiak elleni első meccsükön, ezúttal is nyomasztó fölényben volt a spanyol válogatott, amelynek ezúttal összejött a gólszerzés, a 25. percben Gerard Moreno lapos passza Alvaro Moratát találta meg, aki közelről talált be.

A gólnál eleinte lest intett a partjelző, de a videobírós elemzés után a játékvezető megadta a találatot.

Az ibériai csapat legveszélyesebb játékosa az első negyvenöt percben a gólpasszt jegyző Moreno volt, az Európa Liga-győztes Villarreal támadójának szabadrúgása kevéssel kerülte el a kaput, majd remekül érkezett egy beadásra, de kihagyta nagy helyzetét.

A lengyeleknek két egyenlítési lehetőségük is volt a szünet előtt Karol Swiderski révén, aki előbb a kapu torkából fölé lőtt, majd távoli lövésével a kapufáról kifelé pattant a labda, amit Robert Lewandowski a spanyol kapusba rúgott.

Tartalmas volt a második játékrész eleje is, a lengyel gárda ezúttal eredményes volt, a Bayern München gólvágója, Lewandowski „megverte” a levegőben védőjét, fejesgóljával hamar kiegyenlített.

Pár perccel később viszont tizenegyeshez jutottak a spanyolok, de Moreno a kapufára lőtt, az ismétlésnél pedig Morata a kaput sem találta el.

A kimaradt büntető után Ferran Torres is újra előnyhöz juttathatta volna Luis Enrique együttesét, senkitől sem zavartatva felejhetett, de rosszul célzott. A végéig folytatódtak a spanyol rohamok, meg is voltak a lehetőségeik, hogy megnyerjék a mérkőzést, a vezető gólt szerző Morata azonban ezúttal pontatlan volt a kapu előtt.

A spanyolok két forduló után mindössze két ponttal a harmadik helyen állnak a csoportban, így a harmadik találkozójukon Szlovákia ellen kell kiharcolniuk a továbbjutást, míg ezzel a döntetlennel a lengyel csapat életben tartotta esélyeit.