Olimpia

Román játékvezető mutatta fel az Eb első piros lapját

Orbán Zsolt 2021. június 14., 21:08 utolsó módosítás: 2021. június 14., 21:22

Az aradi Ovidiu Hațegan a 62. percben Grzegorz Krychowiakot állította ki a lengyelektől. Ekkor még 1–1 volt az E-csoport első mérkőzésének állása Szentpéterváron, a végén azonban a szlovákok örülhettek a nagyon fontos három pontnak.

A lengyel-szlovák mérkőzést meghatározó pillanat: villan a piros Krychowiaknak Fotó: Kirill Kudryavtsev/Agerpres/EPA

A lengyelek és a szlovákok szentpétervári csatájával rajtoltak el az E-csoport küzdelmei a labdarúgó Európa-bajnokságon. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be a tornán a romániai játékvezetői brigád, a sípmesteri szerepben Ovidiu Hațegannal, a negyedik játékvezetői pozícióban pedig Kovács Istvánnal. Partjelzőként Radu Ghinguleac és Sebastian Gheorghe kapott szerepet a találkozón.

A hétfői találkozón némi meglepetésre a szlovákok szerezték meg a vezetést:

a 18. percben a Ferencvárosnál futballozó Robert Mak kiosztott egy kötényt a bal szélen, majd a tizenhatosba betörve a jobb alsót vette célba. A labda a kapufáról Szczesny fejére, onnan pedig a gólvonal mögé pattant (0–1).

Mondhatni kissé „MÁKos” találattal kerültek előnybe a kék mezes szlovákok, de Stefan Tarkovic legénysége a szünetig uralma alatt tartotta a meccset. A Robert Lewandowski vezette lengyelek az első 45 percben nem jutottak el veszélyes lehetőségig.

Hogy a Videoton korábbi portugál mestere, Paulo Sousa mit mondhatott csapatának a szünetben, azt csak találgatni lehet, a piros-fehérek mindenesetre gyorsan kiegyenlítettek a második játékrész elején.

Alig telt el 25 másodperc a félidőből, amikor Rybus átadásából Lynetti volt eredményes ballal, noha nem talált el megfelelően a labdát (1–1).

A lengyelek átvették a mérkőzés irányítását, de amikor már nyeregben érezhették magukat, jött egy újabb fordulat: Krychowiak egy szabálytalanságért sárga lapot kapott, s mivel az első félidőben már volt egy hasonló megmozdulása, Ovidiu Hațegan kiállította a Lokomotiv Moszkva középpályását.

Az aradi játékvezető a 2020-as Eb első piros lapját mutatta fel.

Az emberelőnybe játszó szlovákok kihasználták a fórt, a 69. percben egy szögletre felmerészkedő Milan Skriniar 13 méterre a kaputól szép mozdulattal vette át a labdát és laposan, védhetetlenül bombázott a hálóba (1–2).

Az utolsó húsz percben Lewandowskiéknak több egyenlítési lehetőségük is volt, de egyikkel sem tudtak élni, így az E-csoport nyitómérkőzésén a szlovákok kisebb meglepetésre legyűrték a lengyeleket.

A négyes másik találkozóját hétfőn 22 órától Spanyolország és Svédország válogatottja játssza Sevillában.