
Az UEFA szakértői bizottsága összeállította a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság álomtizenegyét. A megfigyelői testületben olyan ismert visszavonult labdarúgóknak és edzőknek volt döntési joguk, mint Esteban Cambiassónak, Fabio Capellónak, a West Ham United együttesét irányító David Moyes-nak, vagy a román válogatott korábbi szövetségi kapitányának, Cosmin Contrának.
Az Eb hivatalos álomcsapatába a torna legjobbjának is megválasztott Gianluigi Donnarumma mellett másik négy friss Eb-győztes kapott helyet:
az olaszok közül Leonardo Bonuccit, az elődöntőt és a finálét Achilles-sérülése miatt kihagyó Leonardo Spinazzolát, Jorginhót és Federico Chiesát is „beválogatták” a legjobbak közé.
Az ezüstérmes angol együttest két védő, Harry Maguire és Kyle Walker, illetve a háromgólos támadó, Raheem Sterling képviseli. Az egyaránt elődöntős dán és spanyol csapatból Pierre-Emile Höjbjergre, illetve Pedrire, a negyeddöntőben búcsúzott belgáktól pedig a négy gólt jegyző Romelu Lukakura esett a szakértők választása.
Mint ismert, a gólkirályi címet Cristiano Ronaldo nyerte, a portugál válogatott csapatkapitánya négy mérkőzésen ötször talált be az Eb-n, s bár a cseh Patrik Schick öt találkozón ugyanennyi gólt szerzett, Ronaldo a németek elleni gólpasszával megelőzte a Bayer Leverkusen gólgyárosát. Az Eb legjobb fiatal játékosának a spanyolok és az FC Barcelona 18 éves középpályását, Pedrit választották meg.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!