Olimpia

Nagyon nagy magyar pont, ikszeltek a világbajnokokkal

Józsa Csongor 2021. június 19., 18:13 utolsó módosítás: 2021. június 20., 12:44

Fiola épp a szünet előtt lódult meg, lőtte be az előnyt jelentő találatot. A magyarok nagyok küzdöttek, a franciák csak egyenlíteni tudtak a labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában.

Fiola találatával vezetett a magyar fociválogatott Fotó: MTI/Kovács Tamás

A franciák az első körben nyertek a németek ellen, újabb három ponttal biztosan a kieséses szakaszban folytathatnák – ezzel a céllal léptek pályára a majdnem telt házas Puskás Arénában. Szombaton kora délután a labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában nem csupán egymással, hanem a rekkenő budapesti hőséggel is meg kellett küzdeniük a csapatoknak.

Az első negyedórában nem nagyon látszott, hogy melyik gárda a világbajnok, a pirosmezes magyarok több támadást, pár kapuhoz közeli pontrúgást is kiharcoltak. Túloldalt azért Gulácsinak is be kellett mutatnia egy védést.

Az ellenlábas azért fokozatosan átvette az irányítást, Mbappé fejelt tízről mellé, pár pillanatra rá újból próbálkozhatott, akkor a labda túl magasan érkezett. A 31. percben ugyancsak Mbappé kapott jó indítást, lekezelte a tizenhatoson belül, középre tálalt a remek ütemben érkező Benzemának, a ziccert a támadó mellé lőtte – az első felvonás legnagyobb gólszerzési lehetősége volt a gallok előtt.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A francia nyomás egyre nagyobb lett, mindenki azért szurkolt, hogy csak bírja ki a pihenőig a Marco Rossi által irányított együttes bekapott gól nélkül.

A félidő hosszabbításában felrobbant a stadion, Sallai indította Fiolát, akiről kissé lemaradtak a védők, ő egészen a kapuig meg sem állt, hétről a jobb alsóba lőtt.

1–0-ra vezetett Magyarország!

A hátrányba lévő Franciaország még rátett egy lapáttal, megvolt a lehetőség az egyenlítéshez: Pogba mellé lőtt, Dembelé a bal oldali kapufára bombázta.

A magyarok nem szorultak be, rendre megindítottak egy-egy támadást. A 66. percben egy magyar szabadrúgást követően jött a francia találat, a kapus Lloris indította Mbappét, középre passzolt, Orbán röviden tudott felszabadítani, Griezmann hétről bebombázta (1–1).

Gulácsi bravúrja kellett Mbappé közeli löketénél a 83. percben.

A végjátékban nagyot kellett védekeznie a magyar játékosoknak, akik ezúttal is szívüket-lelküket kitették a pályára.

Az eredmény egy pont lett, így a továbbjutásért játszhat a piros-fehér-zöld gárda a németek elleni meccsen.