Az összecsapás első lehetőségét a portugálok alakították ki, Diogo Jota csúnyán ellőtte a labdát a kapu előtt. Az első percek elteltével a belgák játszottak mezőnyfölényben, Eden Hazard próbálkozott először, de távoli lövése veszélytelen volt.
Az első félidő közepén ígéretes szabadrúgáshoz jutott Portugália, Cristiano Ronaldo erős lövésénél Thibout Courtois menteni tudott.
A vezetést kevéssel a szünet előtt Belgium szerezte meg Thorgan Hazard révén, a Borussia Dortmund játékosának bő húsz méteres lökete a hálóban kötött ki.
A pihenő után a belgák rögtön elveszítették egyik legjobbjukat, Kevin De Bruyne sérülés miatt nem tudta folytatni.
A második játékrész szinte teljes egészében a portugálokról szólt, akik hamar akartak egyenlíteni, és ehhez meg is volt az esélyük, Ronaldo találta meg a tizenhatoson belül Jotát, aki kevéssel lőtt fölé.
Az utolsó húsz perc kezdetén kissé elszabadultak az indulatok, keményebb szabálytalanságok voltak, de kiállítás nem történt.
A portugál játékosok továbbra sem adták fel, Ruben Dias szöglet utáni fejesét Courtois védte, Raphael Guerreiro pedig kapufát lőtt.
A belgák kontrákból lezárhatták volna a mérkőzést, de nem tudták befejezni az ellentámadásaikat, az utolsó portugál lehetőséget pedig a hosszabbításban Joao Felix hagyta ki.
A 2016-os Eb-t megnyert Portugália ezúttal már a nyolcaddöntőben búcsúzott, és nem tudja megvédeni címét. Belgium folytatta hibátlan menetelését az idei tornán, és készülhet az olaszok elleni pénteki negyeddöntőre.
Őszintén beszélt az előttük álló kihívásokról a Csíkszeredai Sportklub csapatkapitánya, Becze Tihamér. A kék-fehérek vezére a felkészülés nehézségeiről, a keretről és saját pályafutásáról is mesélt a hamarosan rajtoló jégkorong-idény előtt.
Papírforma alapján esélyesként várja a szombat kora délutáni megmérettetést a Sepsi OSK, amikor a Szatmárnémeti VSK lesz a vendége a labdarúgó 2. Liga ötödik fordulójában. A piros-fehérek korábbi meghatározó játékosa visszatérhet a csapathoz.
Hosszú ideig próbálták megmenteni annak a férfinek az életét, aki szombat este az István, a király koncert helyszínére menet rosszul lett, és végül elhunyt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) teljes mértékben támogatja a szükséges reformokat, valamint a kiváltságok és a szinekúrák megszüntetését.
Szeptember elejétől ideiglenesen leáll az ArcelorMittal vajdahunyadi acélmű: a gyár 500 dolgozója közül mindenki kényszerszabadságra kerül, fizetésük 75 százalékát kapják meg.
Érdekes dolog elnézni, amint egy korábban még szájhabzó-vérnackó román politikus-megmondó lénytárs váratlanul keblére öleli a Székelyföldet. Tényleg közeleg a nagy mioritikus Utópia?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!