Hirdetés

Mancini szerint sikerült érvényesíteni az akaratukat, az angol kapitány vállalta a felelősséget

Fotó: UEFA

2021. július 12., 14:04

Olaszország válogatottja tizenegyespárbajban nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokság londoni döntőjét a hazai pályán játszó Anglia ellen, és története második kontinensbajnoki címét szerezte meg az 1968-as siker után. A finálé után a szakvezetők nyilatkozataiból válogattunk.

2021. július 12., 14:04

Az olaszok szövetségi kapitánya, Roberto Mancini könnyeivel küszködve értékelt: „Nagyon hamar gólt kaptunk, és utána egy darabig szenvedtünk, mire kikerültünk a hatása alól. Ezt követően viszont uralni tudtuk a játékot, végig a mi akaratunk érvényesült. A játékosok fantasztikusan teljesítettek, valami hihetetlent hajtottak végre, és nagy öröm volt látni őket a pályán, a szurkolókat pedig a lelátón ünnepelni, és látni annak az eredményét, amiért az elmúlt három évben dolgoztunk” – mondta. Mancini kihangsúlyozta, hogy sikerült komoly egységet kialakítani a csapaton belül, a játékosok tisztelik egymást.

Mancini irányításával az olasz válogatott tovább növelte parádés sorozatát, immár 34 meccse veretlen, legutóbb 2018 őszén kapott ki. Egy mérkőzésre van a világrekord beállításától, Brazília és Spanyolország a csúcstartó, mindketten 35 találkozón keresztül maradtak legyőzhetetlenek.

Hirdetés

Kapcsolódó

Gareth Southgate, az angolok kapitánya a mérkőzést követően vállalta a felelősséget. „A lehető legjobban felkészültünk a tizenegyesekre, ami pedig történt, az az én felelősségem, én választottam ki a srácok közül, hogy kik rúgjanak. Senki sincs egyedül, mi egy csapat vagyunk, együtt nyerünk, mint ahogy együtt is veszítünk. Az én döntésem volt az is, hogy Saka legyen az utolsó rúgó, hogy megadjam neki a lehetőséget. Ezért én vagyok a hibás, nem ő, nem Rashford, de nem is Sancho. Nyilvánvalóan a legrosszabb dolog a világon, ha tizenegyesekkel kapsz ki. Nem a mi éjszakánk volt a mai, de remek tornán vagyunk túl, büszkének kell lennünk, és emelt fővel kell távoznunk” – nyilatkozta Southgate.

Az olaszok 22 éves kapusát, Gianluigi Donnarummát, aki a döntőben két tizenegyest is hárított, megválasztották az Eb legjobbjává, míg az egyenlítő gólt szerző Leonardo Bonucci a döntő legértékesebb játékosa lett. 

A torna legjobb fiatal játékosának a spanyolok és az FC Barcelona 18 éves középpályását, Pedrit választották meg. A gólkirályi címen a portugál Cristiano Ronaldo és a cseh Patrik Schick osztozott 5–5 találattal. 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy évtized a háttérben – a csapatmenedzser bevezetett az SZFC kulisszái mögé

Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.

Szabó István: négy vereség után egyre nehezebb, de jönni fognak a jó eredmények

Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul vendégeként 3–2-es vereséget szenvedett a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójában. Mindkét vezetőedző csalódottan értékelt a lefújás után.

Székelyhon

A Transalpinát is lepipálja a nagy háború idején épült Strategica

Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.

`
Krónika

Putyin egy NATO-tagállam megtámadására készül az amerikai hírszerzés szerint

A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.

Krónika

„A legerősebb garancia” – Megnevezte államfőjelöltjét a Tisza Párt

Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!