
A belgák középpályájáról sérülés miatt hiányzott Axel Witsel és Kevin De Bruyne is, ám ez egyáltalán nem érződött meg a játékukon, sőt a 10. percben meg is szerzeték a vezetést:
Mertens jobb oldali beadását az orosz védelem vezére, Szemjonov vette le, ami így pont jó lett Lukakunak, aki fordulatból Sunyin hálójába lőtt.
Sokat nem kellett várni az újabb találatra, és ezúttal is kellett egy nagy orosz hiba: a 34. percben Thorgan Hazard bal oldali beadását Sunyin nagyon rosszul ütötte ki, ez így volt jó Meuniernek, aki simán élt az előtte adódó lehetőséggel, 2–0!
A második félidőben már nem erőltette a támadójátékot Belgium, ám így is magabiztosan kézben tartotta a mérkőzés irányítását. Az oroszok a becsületgólt hajszolták, ám az újabb találatot az ellenfél szerezte, Lukaku zárt le minden kérdést a 88. percben, amikor a tizenhatos jobb oldalából, mintegy14 méterről lőtt laposan a kapuba. Az Internazionale csatára a 2018-as világbajnokságot (Panama ellen) és a mostani Európa-bajnokságot is duplával kezdte.
Belgium pedig nagyon könyörtelen volt a helyzetkihasználásoknál, hiszen négy kaput eltaláló próbálkozásból három gólt szerzett.
A csoport másik mérkőzésén a finnek nagyon drámai mérkőzésen verték a dánokat.
| 2021. 06. 12. 19:00 | Dánia Dánia | Finnország Finnország | 0-1 |
| 2021. 06. 12. 22:00 | Belgium Belgium | Oroszország Oroszország | 3-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium Belgium | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 3 |
2 | Finnország Finnország | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
3 | Dánia Dánia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
4 | Oroszország Oroszország | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület kisorsolta az 5. és 6. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Az előzetesen közöltekhez képest egy változás történt a Csík körzeti összetételében.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!